×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Strażacy chcą szkolić ratowników medycznych

  • km
  • 3 lut 2022 10:41

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie Szkoła Główna Służby Pożarniczej otworzy nowy kierunek kształcenia. Wniosek w sprawie utworzenia kierunku - "ratownictwo medyczne", został przesłany do zaopiniowania przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Strażacy chcą szkolić ratowników medycznych
Szkoła Główna Służby Pożarniczej prowadzi prace nad utworzeniem nowego kierunku studiów (fot. Tomasz Gzell/PAP)
REKLAMA

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w porozumieniu z Komendą Główną PSP prowadzi prace nad utworzeniem nowego kierunku studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym - ratownictwo medyczne.

Pomysł utworzenia kierunku to "odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata w zakresie charakteru zdarzeń oraz prowadzonych interwencji".

"Sytuacja wywołana chociażby wirusem COVID-19, jak również doświadczenia funkcjonariuszy PSP pokazują, jak duże znaczenie ma dziś działalność związana z ratownictwem medycznym.
Stworzenie tego kierunku właśnie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej będzie stanowiło idealne podstawy do nauki bezpośredniego współdziałania dwóch najbardziej istotnych służb na miejscu zdarzenia tj. jednostek straży pożarnej oraz zespołów ratownictwa medycznego. Pozwoli to osiągnąć zamierzony cel jakim jest wzmocnienie zabezpieczenia własnych działań" - czytamy na Facebooku.

Planowany kierunek studiów prowadzony będzie jako studia o profilu praktycznym. W nabyciu niezbędnej wiedzy i umiejętności praktycznych pomóc ma podjęcie współpracy z placówkami związanymi z kształceniem medycznym, instytucjami społecznymi czy opiekuńczymi.

"Uruchomienie nowego kierunku ma na celu wykształcenie profesjonalistów posiadających duży potencjał wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z ratownictwem medycznym" - czytamy.

Wniosek w sprawie utworzenia nowego kierunku, został przekazany do zaopiniowania przez ministra spraw wewnętrznych i administracji pana Mariusza Kamińskiego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Strażacy chcą szkolić ratowników medycznych
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA