×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Stratuje Gdański Tydzień Zawodowca. Miasto promuje szkoły branżowe

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 27 lut 2019 16:26

Gdańsk stawia na promocje szkół branżowych. W poniedziałek 4 marca rozpocznie się Gdański Tydzień Zawodowca. Do 9 marca uczniowie klas ósmych i gimnazjów mogą zapoznać się z atrakcyjną ofertą gdańskich szkół branżowych i poznać plany na kolejny rok szkolny.

Stratuje Gdański Tydzień Zawodowca. Miasto promuje szkoły branżowe
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Gdański Tydzień Zawodowca skierowany jest nie tylko do uczniów z Gdańska, ale także gmin ościennych.
  • 9 marca odbędą się dni otwarte wszystkich szkół zawodowych w godzinach 10-13.
  • Warto przypomnieć, że od września 2019 zmienią się zasady nauczania w technikach i szkołach branżowych.

Pod koniec grudnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza szereg zmian w funkcjonowaniu szkolnictwa branżowego.

Na liście najważniejszych zmian znajdziemy m.in. wzmocnienie udziału pracodawców w kształceniu zawodowym, cykliczna prognoza zapotrzebowania na zawody, wprowadzenie stażu uczniowskiego, zmiany w egzaminie zawodowym, w organizacji szkół i placówek, obowiązkowe szkolenia branżowe dla nauczycieli kształcenia zawodowego. Teraz promowanie tej formy kształcenia rusza w Gdańsku, gdzie w pierwszym tygodniu marca odbędzie się Gdański Tydzień Zawodowca.

- Co roku wiosną zapraszamy młodych ludzi do zapoznania się ofertą gdańskich szkół branżowych. Nasze placówki są nowoczesne, mają pracownie wyposażone w profesjonalny sprzęt. W ramach środków unijnych i własnych gminy inwestujemy miliony, by uczniowie dostali praktyczną naukę zawodu w standardzie XXI wieku i w warunkach zmieniającego się rynku pracy. We wszystkich funkcjonują klasy współpracujące z pracodawcami. Dzięki tej współpracy młodzi gdańszczanie już na tym etapie edukacji mają szansę odbywać praktyki zawodowe i poznać swoich przyszłych pracodawców. W dzisiejszym świecie posiadanie w ręku konkretnego zawodu jest gwarancją łatwiejszego wejścia na rynek pracy - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych. 

Imprezy towarzyszące

Jedną z imprez towarzyszących GTZ będzie konkurs „Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej”, zainicjowany przez prezydenta Pawła Adamowicza. Konkurs organizowany do 8 marca, a nominacje zgłaszają dyrektorzy gdańskich publicznych placówek kształcenia zawodowego. Będzie to już piąta edycja wydarzenia, który ma za zadanie promować kształcenie zawodowe, wzmocnić współpracę na linii pracodawcy - szkoły zawodowe oraz ukierunkować kształcenie na innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne, a także wzmocnić spójności kompetencji absolwentów z oczekiwaniami pracodawców.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stratuje Gdański Tydzień Zawodowca. Miasto promuje szkoły branżowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA