PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Stażysta w Kauflandzie zarobi więcej, niż etatowa kasjerka

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 9 sie 2022 17:03

Kaufland po raz kolejny ogłosił nabór do programu stażowego Absolwent. Wnioski można składać do 15 sierpnia. Uczestnicy stażu otrzymają wynagrodzenie. Wyższe, niż kasjerzy.

Stażysta w Kauflandzie zarobi więcej, niż etatowa kasjerka
Za udział w programie sieć oferuje wynagrodzenie - 5 tys. zł brutto. (Fot. materiały prasowe)
REKLAMA

Program stażowy Absolwent przeznaczony jest dla studentów ostatnich lat wszystkich kierunków studiów, a także absolwentów uczelni wyższych.

W tegorocznej edycji sieć Kaufland poszukuje stażystów zainteresowanych zdobyciem wiedzy i doświadczenia zawodowego w obszarze sprzedaży. Sieć podkreśla, że priorytetowe znaczenie przy rekrutacji ma nastawienie kandydata na rozwój oraz realne zainteresowanie branżą handlu detalicznego, dlatego od osób ubiegających się o staż nie oczekuje się doświadczenia zawodowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Praktyki to szansa na rozwój dla studentów, którzy zdobywają w ten sposób nowe kompetencje. Stażyści uczestniczący w naszym programie chwalą sobie zgromadzone w trakcie praktyk doświadczenia i często wracają do nas po ukończeniu studiów, postrzegając naszą firmę jako odpowiednie miejsce do dalszego rozwoju ich kariery. Procent stażystów, którzy pozostali w firmie na dłużej wynosi 63 proc., z czego 56 proc. osób zostało przyjętych na stanowiska kierownicze, a 14 proc. na stanowiska specjalistów – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska.

Czytaj więcej: Nowe kompetencje z dofinansowaniem. Szansa dla innowacyjnych firm i menadżerów

Kandydaci, którzy chcą wziąć udział w rekrutacji, mogą zgłaszać swoje kandydatury do 15 sierpnia. Wybrane osoby rozpoczną pracę w firmie Kaufland już 1 października. Za udział w programie sieć oferuje wynagrodzenie - 5 tys. zł brutto.

To więcej, niż sieć oferuje swoim stałym pracownikom zatrudnionym na stanowisku kasjer-sprzedawca. Od 1 marca 2022 r., osoby pracujące na tym stanowisku otrzymają maksymalne wynagrodzenie w wysokości do 4,5 tys. zł brutto.

Jedną z uczestniczek stażu była Aleksandra Wojtasik, która z siecią związała się na dłużej.

- Swój staż rozpoczęłam tuż po studiach, aby poszerzyć wiedzę i nabrać nowych umiejętności pomocnych w budowaniu przyszłej kariery zawodowej. Praktyka w dziale sprzedaży nauczyła mnie pracy w dynamicznym środowisku, odpowiedniego podejścia do klienta i pozwoliła mi na rozwinięcie moich naturalnych predyspozycji. Otaczający mnie ambitny, słuchający i pomocny zespół był świetnym miejscem do nauki, a teraz pozostaje jednym z czynników motywacyjnych wpływających na kontynuację tej drogi – mówi Aleksandra Wojtasik pracująca w Kaufland Polska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stażysta w Kauflandzie zarobi więcej, niż etatowa kasjerka

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA