Staże i praktyki biznesowe mają zatrzymać zdolnych studentów

Zatrzymanie w regionie zdolnych studentów poprzez organizację dla nich staży i praktyk biznesowych oraz zapewnienie im odpowiedniej wiedzy jest celem umowy podpisanej w środę między Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach a spółką samorządową Fundusz Górnośląski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Staże i praktyki biznesowe mają zatrzymać zdolnych studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 sty 2014 16:36


Studenci będą mieli okazję - jak mówił prezes Funduszu Górnośląskiego Andrzej Konieczny - uczestniczyć w praktykach i stażach w funduszu oraz w spółkach zależnych, reprezentujących branże finansową i budownictwo.

Prorektor ds. edukacji i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego Wojciech Dyduch podkreślał, że staże i praktyki zwiększą szanse studentów na miejscowym rynku pracy. Dodał, że dla studentów będzie to porządny zastrzyk praktycznej wiedzy biznesowej, zyskania know-how. "Z badań, które prowadzimy wśród absolwentów naszej uczelni wynika, że praktyki i staże, to jedna z cenniejszych inicjatyw, które im pomagają w późniejszej karierze zawodowej" - powiedział Dyduch.

Prezes Funduszu Górnośląskiego Andrzej Konieczny podkreślał, że umowa umożliwi też korzystanie ze wsparcia kadry naukowej uczelni, na czym zyskają też przedsiębiorcy. "Spotykamy się z przedsiębiorcami i zdarza się, że dysponują małą wiedzą na temat życia gospodarczego" - mówił Konieczny. Ocenił, że dzięki podpisanej w środę umowie będzie można m.in. podnieść wiedzę gospodarczą w regionie.

Fundusz Górnośląski powstał w 1995 roku, jako podmiot realizujący postanowienia Kontraktu Regionalnego dla Województwa Katowickiego podpisanego przez stronę rządową i stronę społeczną. Jego zadaniem był rozwój rynku kapitałowego w regionie oraz działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Od 14 lat głównym akcjonariuszem funduszu jest Województwo Śląskie. Obecnie fundusz skupia się na udzielaniu pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw, integruje instytucje gospodarcze.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach tworzą cztery wydziały - ekonomii, finansów i ubezpieczeń, informatyki i komunikacji oraz zarządzania, na których łącznie jest 15 kierunków kształcenia. W uczelni studiuje obecnie ponad 12 tys. studentów.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.