Staż na studiach: W której branży jest najwięcej ofert?

• Stażyści i praktykanci są coraz chętniej poszukiwani przez pracodawców.
• W pierwszym kwartale 2016 r. na portalu Pracuj.pl opublikowano o 23 proc. więcej ofert dla nich niż w tym samym okresie rok wcześniej.
• Najczęściej poszukiwano przyszłych finansistów - aż 675 ogłoszeń było skierowanych do nich (o 15 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2015 r.).

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Staż na studiach: W której branży jest najwięcej ofert?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

18 kwi 2016 12:43


W pierwszych trzech miesiącach 2016 r. pracodawcy opublikowali w portalu Pracuj.pl 2709 ofert praktyk i staży – to wzrost aż o 23 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Czytaj też: Rynek pracy specjalistów w I kw. 2016 r.: Rośnie zapotrzebowanie na HR-owców

W jakich specjalizacjach najłatwiej o staż?

Problemu ze znalezieniem ofert praktyk i staży nie powinni mieć studenci kierunków związanych z finansami. W pierwszym kwartale pracodawcy poszukiwali finansistów najczęściej i opublikowali aż 675 ogłoszeń skierowanych właśnie do nich, co stanowiło wzrost o 15 proc. w stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku.

Ogłoszenia skierowane były do osób chcących zajmować się w przyszłości audytami i podatkami, doradztwem i konsultingiem, kontrolingiem, księgowością, rynkami kapitałowymi czy analizami.

Dużą popularnością cieszą się także przyszli specjaliści z zakresu handlu i sprzedaży, do których skierowano 523 oferty praktyk i staży. To duży wzrost w tej kategorii – aż o 46 proc.

W czołówce od wielu lat jest również specjalizacja IT – pracodawcy opublikowali 435 ogłoszenia praktyk i staży, co stanowi wzrost aż o 33 proc. w stosunku do analogicznego kwartału 2015 r.

Pracodawcy poszukują pracowników zarówno do pracy w administracji IT, którzy zajmować się będą administrowaniem baz danych, sieci bądź systemów oraz rozwoju oprogramowania, co obejmuje pracę w działach analiz biznesowych, architektury, programowania, testowania czy zarządzania projektami.

Również studenci planujący karierę w human resources i marketingu mają powody do zadowolenia – ich pracodawcy także chętnie poszukują. W ostatnim kwartale skierowano do nich w przypadku specjalizacji HR 362 ogłoszenia, a w przypadku marketingu 341 (wzrost liczby ofert o 28 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Stażysta 2016-04-25 20:11:07

Dokładnie. Trzeba tylko chcieć