PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

"Sposób oceny uczelni bardziej skomplikowany niż ocena skoków narciarskich"

  • Autor: PAP/KDS
  • 15 cze 2022 14:12

Sposób oceny uczelni jest bardziej skomplikowany niż sposób oceny skoków narciarskich, dlatego zdecydowanie go uprościmy – zapowiedział w środę w Bydgoszczy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak mówił, pracuje nad tym zespół profesorów z całej Polski.

"Sposób oceny uczelni bardziej skomplikowany niż ocena skoków narciarskich"
Minister Czarnek zapowiedział spore zmiany na uczelniach. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wraz z ministrem w KPRM Łukaszem Schreiberem uczestniczył w 471. uroczystym posiedzeniu Senatu Politechniki Bydgoskiej, które odbyło się w ramach jej święta.
  • Podczas uroczystości szef MEiN zapowiedział zmiany w zasadach oceny uczelni, a także zmiany w punktowaniu publikacji w czasopismach naukowych.
  • - Sposób oceny uczelni, który mamy dziś, który musimy dokończyć, jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż ocena skoków narciarskich - stwierdził szef resortu nauki.

"Rzeczą absolutnie priorytetową, nad którą pracuje intensywnie zespół profesorów z całej Polski, na którego czele stoi pan prof. Grzegorz Górski, absolutnie konieczną jest zmiana sposobu oceny uczelni. Ten sposób oceny uczelni, który mamy dziś, który musimy dokończyć, jest zdecydowanie bardziej skomplikowany niż ocena skoków narciarskich i jeszcze w zawodach drużynowych, a wiemy, jak się ocenia skoki narciarskie: długość skoku to jest jedna rzecz, a cała reszta dopiero decyduje o wyniku" - powiedział Czarnek.

"Powtarzam, ocena skoków narciarskich i to w zawodach drużynowych jest zdecydowanie mniej skomplikowana niż ocena uczelni przy tej dzisiejszej ewaluacji. I tak być nie może, bo uczelnia jest od tego, by poszukiwać prawdy, naukowcy są od tego, by prowadzić badania naukowe, są od tego, by publikować wyniki swoich badań naukowych, uczelnia jest od tego, by poświęcać się dydaktyce, a nie jest od tego, by kombinować z liczbą n, ustawiać odpowiednio różne elementy w tej uczelni, by na koniec wbić się w jakiś dobry wynik. I to zmieniamy, zdecydowanie uprościmy sposób oceny uczelni" - zapowiedział minister edukacji i nauki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj więcej: Bez pewnego mieszkania nie wybieraj się na studia do Holandii

Jak mówił, temu służyły prace prowadzone przez ostatnie półtora roku. Dodał, że były one poddane bardzo mocnej krytyce. "Jak choćby te związane z punktacją czasopism" - zauważył.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Sposób oceny uczelni bardziej skomplikowany niż ocena skoków narciarskich"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA