×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Społeczne Towarzystwo Oświatowe obchodzi 30 lat

  • Autor: PAP/AT
  • 21 lis 2017 9:49

Największa organizacją skupiająca szkoły niepubliczne - Społeczne Towarzystwo Oświatowe (STO) - obchodzi w tym roku 30-lecie działalności.

Społeczne Towarzystwo Oświatowe obchodzi 30 lat
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Ponad 160 szkół i przedszkoli prowadzi obecnie Społeczne Towarzystwo Oświatowe (STO), które w tym roku obchodzi 30-lecie działalności.

• STO jest największą organizacją skupiająca szkoły niepubliczne.

• Obecnie w jego placówkach uczy się 13 tys. uczniów i pracuje ok. 3 tys. nauczycieli.

W dniach 24-26 listopada w Warszawie odbędzie się XXIII Konferencja Programowa STO organizowana pod hasłem "30 lat STO - transformacja/integracja/rozwój". Na piątek zaplanowano uroczystą galę w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego.

Jak podkreśliła rzeczniczka prasowa STO Barbara Man, podsumowaniu 30-lecia działalności STO towarzyszyć będą raczej rozmowy o planach na przyszłość niż o historii.

"Zmierzyliśmy się, tak jak wszystkie inne placówki oświatowe, z reformą edukacji. Ona nas też w dużej mierze dotknęła, bo szkoły niepubliczne też będą musiały się przeformułować, niektóre będą musiały zostać wygaszone, też gimnazjalne, w ciągu najbliższych dwóch lat. Dlatego opowiemy o tym, czym się zajmujemy obecnie i jak widzimy edukację w naszych szkołach w ciągu najbliższych lat" - powiedziała.

Czytaj też: Dotacje na niepubliczne szkoły to strata pieniędzy?

Pytana o plany Towarzystwa na najbliższe lata, Man odpowiedziała: "Przede wszystkim staramy się zachować taki model edukacji, w którym jesteśmy bardzo otwarci na nowe technologie. Włączamy się w projekty międzynarodowe, które pozwalają nam dać naszym uczniom jak najszersze pole wiedzy i nie zamykać się jedynie na podstawę programową, którą musimy realizować, ale też wzbogacając program nauczania o różne zajęcia dodatkowe, kulturowe".

Zaznaczyła również, że Towarzystwo dokłada starań, aby uczniowie "nie byli poszkodowani, ponieważ materiał został upchnięty z trzyletniego gimnazjum w dwa lata".

"Staramy się im pomóc i nie rezygnować np. z nauki opartej na eksperymentach, na które już nie ma już miejsc w podstawie programowej. W naszych szkołach cały czas te działania są kontynuowane i staramy się wychodzić naprzeciw uczniom i dbać o to, żeby oni jak najwięcej rzeczy mogli się dowiedzieć w ciągu tej nauki w szkole podstawowej".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Społeczne Towarzystwo Oświatowe obchodzi 30 lat

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA