Specjalne stypendium dla młodzieży z rodzin kolejarskich

PKP uruchomiło specjalny fundusz dla młodzieży z rodzin kolejarskich. Daje on szansę młodym osobom na studia na na elitarnych, zagranicznych uczelniach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Specjalne stypendium dla młodzieży z rodzin kolejarskich

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

20 paź 2015 8:17


Inicjatorzy podkreślają, że studia na takich uniwersytetach jak w Oxfordzie lub Harvardzie to ogromne wyróżnienie i szansa na światową karierę. Wśród polskiej młodzieży nie brakuje ludzi szczególnie uzdolnionych, którzy na taką szansę w pełni zasługują. Często jednak barierą jest sytuacja materialna.

Według założeń, obie instytucje będą dofinansowywały podjęcie studiów licencjackich w 20 renomowanych placówkach w USA i Wielkiej Brytanii. Przedstawili też listę 20 uczelni, którą otwiera California Institute of Technology, a kończy Yale University.

- Uruchomiony przez Fundację Grupy PKP fundusz to wyjątkowa inicjatywa w skali całego kraju - mówi Jakub Karnowski, prezes PKP. - Rozpoczynając ponad 3 lata temu zmiany w grupie, bardzo mocny nacisk położyliśmy na doświadczoną i profesjonalną kadrę oraz rozwój kompetencji.

Najlepsi kandydaci, którzy otrzymają potwierdzenie przyjęcia na jedną z 20 wybranych do programu uczelni, mają szansę na stypendium w wysokości do 10 tys. dolarów. Uzyskane środki pozwolą na dofinansowanie studiów w postaci pełnej lub częściowej opłaty czesnego lub pokrycie kosztów mieszkania.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.