×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Śląskie: region stawia na zawodowców

  • Autor: aw/pap
  • Opublikowano: 29 paź 2019 13:22

Ponad 18 mln zł unijnych środków wspomoże w najbliższych dwóch latach projekty służące dostosowaniu profilu kształcenia zawodowego do potrzeb zgłaszanych przez pracodawców z woj. śląskiego. Inicjatywa „Śląskie. Zawodowcy” ma pomóc w lepszym przygotowaniu młodych ludzi do przyszłego zawodu.

Śląskie: region stawia na zawodowców
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

"Współcześnie jednym z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoją firmy, jest brak wykwalifikowanego personelu, a talenty rodzą się w szkołach zawodowych. Dlatego tak ważne jest podkreślenie, że szkolnictwo zawodowe jest atrakcyjnym kierunkiem kształcenia z przyszłością, dającym możliwości dalszego rozwoju, budowania kariery czy otwarcia własnej firmy" - mówił we wtorek prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, prof. Jan Klimek.

Izba jest jednym z kluczowych partnerów przedsięwzięcia, obok m.in. samorządów, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020. Podpisano już w sumie 19 porozumień o współpracy z zainteresowanymi przedsięwzięciem samorządami.

"Wspólnie z przedsiębiorcami i samorządami będziemy wdrażać rozwiązania gwarantujące poprawę rynku pracy, odpowiadającego na potrzeby pracodawcy i pracownika. W ten sposób tworzymy jeszcze lepszy klimat społeczno-gospodarczy i przyczyniamy się do dynamicznego rozwoju regionu" - ocenił prezes KSSE Janusz Michałek.

Wiceprezes katowickiej strefy, Barbara Piontek, wskazuje, że dzięki projektowi "Śląskie. Zawodowcy" młodzi ludzie będą mogli skorzystać z wartościowych staży, praktyk i szkoleń zawodowych. "Naszym celem jest lepsze dostosowanie oferty edukacyjnej szkół o profilu zawodowym w woj. śląskim do kluczowych potrzeb gospodarki. Dążymy do tego, aby wchodząc na rynek pracy, przyszli pracownicy byli przygotowani praktycznie i posiadali potrzebne kompetencje oraz kwalifikacje" - wyjaśniła.

Podczas wtorkowej konferencji "Kształcenie zawodowe dla rynku pracy" KSSE podpisała osiem listów intencyjnych o współpracy przy projekcie z prezydentami miast i starostami powiatów. Dokumenty podpisali samorządowcy z Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jaworzna, Katowic, Tychów, Zawiercia i Żywca.

Natomiast partnerzy projektu podpisali we wtorek (29 października) - w obecności członków zarządu woj. śląskiego i śląskiej kurator oświaty - 19 listów intencyjnych o współpracy z samorządami w ramach inicjatywy "Śląskie. Zawodowcy". Udział w przedsięwzięciu zadeklarowały m.in. władze Bytomia, Zabrza, Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Mysłowic oraz powiatów: raciborskiego, wodzisławskiego, bieruńsko-lędzińskiego i mikołowskiego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Śląskie: region stawia na zawodowców
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA