PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Śląskie: 31 mln zł dla szkół z 13 gmin na projekty dotyczące edukacji i kształcenia

Umowy na dofinansowanie 31 mln zł projektów dotyczących edukacji i kształcenia wręczyli we wtorek przedstawicielom 13 gmin woj. śląskiego członkowie zarządu tego regionu – podał urząd marszałkowski.

  • Autor: PAP/bad
  • 2 lip 2019 17:54
Śląskie: 31 mln zł dla szkół z 13 gmin na projekty dotyczące edukacji i kształcenia
Wszystkie projekty rekomendowane do dofinansowania otrzymały dotacje na łączną kwotę ponad 31 mln zł Fot. mat. prasowe
REKLAMA

- To projekty służące mieszkańcom, zajęcia podnoszące kwalifikacje uczniów, ale i nauczycieli. Gratuluję dobrze przygotowanych projektów i wierzę, że ich realizacja poprawi jakość kształcenia i zwiększy szanse edukacyjne uczniów z woj. śląskiego - powiedział cytowany przez biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, uczestniczący w uroczystości wicemarszałek Dariusz Starzycki.

- Te projekty są ciekawe i zróżnicowane, ale wszystkie łączy to, że rozwijają wiedzę, umiejętności i potencjał uczniów z woj. śląskiego. Cieszę się, że te środki wpłyną na poprawę jakości kształcenia w regionie i wzmocnienie potencjału edukacyjnego szkół. To inwestycja w przyszłość - dodała członek zarządu województwa Izabela Domogała.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Urząd marszałkowski przekazał, że w dwóch konkursach finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, tzw. poddziałania 11.1.4 ("Poprawa efektywności kształcenia ogólnego") Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-20 złożono łącznie 114 wniosków, a 68 z nich spełniło kryteria wyboru projektów i uzyskało wymaganą liczbę punktów.

Po zwiększeniu budżetu konkursów, decyzją zarządu woj. śląskiego, wszystkie projekty rekomendowane do dofinansowania otrzymały dotacje na łączną kwotę ponad 31 mln zł (do 90 proc. wartości projektów). Środki trafią m.in. do 13 gmin z regionu: Jaworzna, Pilchowic, Żor, Miedźnej, Tarnowskich Gór, Kalet, Chorzowa, Mikołowa, Jejkowic, Dębowca, Woźnik, Blachowni i Hażlacha.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Śląskie: 31 mln zł dla szkół z 13 gmin na projekty dotyczące edukacji i kształcenia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA