×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Śląski NFZ i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczęli współpracę

  • Autor: JP
  • 19 sty 2018 20:30

Porozumienie o współpracy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach podpisano 19 stycznia. Instytucje chcą współdziałać, wykorzystując swoje doświadczenia i dorobek naukowy.

Śląski NFZ i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczęli współpracę
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ dr Jerzy Szafranowicz oraz rektor UE Katowice dr hab. Robert Tomanek uroczyście zainaugurowali porozumienie.

- Już teraz kształcimy studentów na kierunkach dedykowanych zarządzaniu w służbie zdrowia i to oni tworzą przyszłą kadrę zarządzającą tych podmiotów. Widzę tutaj pole do współpracy, m.in. w obszarze praktyk i prac dyplomowych studentów, które mogłyby rozwiązywać realne problemy. Ponadto jesteśmy w stanie wspomagać Śląski Oddział Wojewódzki NFZ ekspercko - mówił rektor Tomanek.

- Jesteśmy otwarci na wspólne projekty, również dedykowanych studiów podyplomowych. Liczę na konkretne materialne efekty współpracy - zakończył.

- Po raz pierwszy Śląski OW NFZ zawarł porozumienie z uczelnią, na mocy którego będziemy mogli połączyć nasze doświadczenie w sektorze usług zdrowotnych z dorobkiem i potencjałem naukowym UE w Katowicach. Jako reprezentant regionalnego płatnika świadczeń zdrowotnych cieszę się z tego, że wspólnie podejmiemy się zadań w tak ważnej dla każdego z nas sferze, jaką jest ochrona zdrowia - powiedział dyrektor Szafranowicz.

- Co ósmy nasz pracownik jest absolwentem UE - dodał dyrektor Szafranowicz.

Celem porozumienia jest wykorzystanie dorobku naukowego, edukacyjnego i doświadczeń Uniwersytetu oraz potencjału ekonomicznego, kadrowego i technicznego Śląskiego OW NFZ.

Instytucje od tej pory będą wspólnie ustalać obszary badań z dziedziny nauk ekonomicznych i pokrewnych dyscyplin humanistycznych rozwijanych na Uniwersytecie oraz podejmować projekty badawcze.

Na mocy porozumienia studenci UE będą mogli w sposób zaplanowany i skoordynowany odbywać praktyki i staże w Śląskim Oddziale NFZ. Pracownicy Śląskiego OW NFZ będą z kolei mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w studiach podyplomowych, doktoranckich i specjalistycznych szkoleniach.

Nie bez znaczenia jest również fakt korzystania, na zasadach wzajemności, z posiadanej aparatury, urządzeń, zbiorów bibliotecznych i rozwiązań logistycznych. Efektem umowy powinno być też wykonywanie prac naukowych, badawczych i eksperckich.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Śląski NFZ i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach rozpoczęli współpracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA