Silesia HR Trends 2015: Ostatni dzwonek, by zapisać się na największe wydarzenie HR-owe na Śląsku

Już 7. października w Katowicach spotkają się przedstawiciele biznesu, nauki i samorządów, eksperci HR oraz rozpoczynający karierę zawodową studenci, aby dyskutować o wyzwaniach i perspektywach rynku pracy w województwie śląskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny - a rejestracja uczestników możliwa już tylko dziś.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Silesia HR Trends 2015: Ostatni dzwonek, by zapisać się na największe wydarzenie HR-owe na Śląsku

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 paź 2015 12:54


Konferencja Silesia HR Trends 2015 poświęcona będzie rynkowi pracy w województwie śląskim.

Bezpłatna rejestracja na konferencję zostanie zakończona w poniedziałek (5 października). Kto jeszcze nie zdążył się zapisać, powinien się pospieszyć.

Debaty konferencji Silesia HR Trends 2015 dotyczyć będą edukacji, w tym szkolnictwa zawodowego, kooperacji międzysektorowej i międzypokoleniowej, optymalizacji procesów oraz nowoczesnych narzędzi wspierających zarządzanie obszarem HR.

– Cechą charakterystyczną potencjału gospodarczego Górnego Śląska jest jego wielkowymiarowość i dynamizm. Z jednej strony to nadal surowce i koncentracja przemysłu ciężkiego, a z drugiej strony to wiele innych elementów jak potencjał demograficzny, zaplecze akademickie z dziesięcioma uczelniami, potencjał inwestycyjny w strefach ekonomicznych oraz rosnący sektor BPO – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP i organizator wydarzenia. – Śląsk to również wrota logistyczne do rynków zachodnioeuropejskich – dodaje.

Podczas sesji inauguracyjnej pt.: HR trendy 2015 – główne nurty na rynku pracy w ujęciu regionalnym i krajowym, poruszone zostaną wątki: migracji zarobkowych, reformy szkolnictwa zawodowego oraz europejskich zawodów przyszłości. Zaproszeni do dyskusji eksperci poszukają również odpowiedzi na kluczowe pytania: o nową generację pracowniczą oraz czy obecny rynek pracy jest rynkiem pracownika czy pracodawcy?

W trakcie Silesia HR Trends szczegółowo omówione zostaną zagadnienia takie jak: Śląsk na zawodowej mapie Polski 2015-2020, biznes i nauka – modele współpracy, bariery, wzajemne oczekiwania, BPO – Bardzo Prężny Outsourcing, Młody Śląsk z przyszłością, współpraca samorządów z sektorem prywatnym w obszarze zasobów ludzkich, a także aktualne trendy w rekrutacji – techniki, modele, specyfika sektorowa, praktyczne wskazówki.

Silesia HR Trends 2015 będzie również pełnić rolę platformy dialogu z młodym pokoleniem – studentami, którzy wkraczają na rynek pracy. Nową odsłonę zyska zainicjowany podczas VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Projekt EEC – Liderzy Przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.