SielsiaHR Trends: Studia praktyczne na każdym kierunku?

Mówiąc o nauczaniu praktycznym ma się zwykle na uwadze szkoły zawodowe, gdzie praktyka jest wpisana w proces kształcenia młodzieży. Jednak coraz więcej ekspertów podkreśla, że także studenci muszą mieć zapewnione przez uczelnie zajęcia praktyczne u pracodawców, by wchodzili na rynek pracy przygotowani już do zawodu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

SielsiaHR Trends: Studia praktyczne na każdym kierunku?

PODZIEL SIĘ


Autor: Agnieszka Widera

12 paź 2015 12:48


Transport Kolejowy to pierwszy kierunek na Politechnice Śląskiej jaki będzie odbywał się w formie studiów praktycznych. By studenci mieli czas na praktyki studia te będą dłuższe od typowo akademickich o jeden semestr.

Z kolei Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wraz z Work Service uruchamia specjalny program magisterskich studiów dualnych umożliwią łączenie zajęć dydaktycznych na uczelni z pracą w firmie będącej uczestnikiem programu.

Już pojawiają się głosy, że nauczanie dualne, wzorem Niemiec, powinno być na polskich uczelniach nie wyjątkiem, a standardem.

- Powinniśmy tworzyć programy nie ogólnoakademickie, a praktyczne. Powinniśmy już na etapie pierwszego roku, pierwszego stopnia studiów wysyłać studentów do przedsiębiorców, żeby spędzali trzy dni na uczelni a dwa pozostałe u przedsiębiorców, by realnie uczyli się zawodu – twierdzi Marcin Lis, prorektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Więcej na załączonym wideo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.