PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

SGH, Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu. Jak szybko znajdziesz po nich pracę?

 • Katarzyna Domagała-Szymonek
  KDS
 • 27 cze 2018 6:00

Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach spośród wszystkich uczelni publicznych w Polsce o tym profilu średnio najszybciej znajdują pracę po zakończeniu studiów. Tak wynika z danych pochodzących z 3. edycji ogólnopolskiego badania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA).

SGH, Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu. Jak szybko znajdziesz po nich pracę?
Adobe Stock
REKLAMA
 • Na początku czerwca Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało najnowsze dane z ELA. 
 • Dowiemy się z nich m.in. jak szybko absolwenci danych uczelni znaleźli pracę, czy też na jakie wynagrodzenie mogli liczyć.
 • Sprawdziliśmy, jak w tym zestawieniu wypadły państwowe uniwersytety ekonomiczne. 

Pod lupę wzięliśmy dane dotyczące absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. 

Okazuje się, że w wyścigu o podjęcie pierwszej pracy prym wiodą absolwenci (I i II stopień) Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Średnio zajęło im to 1,88 miesiąca. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła warszawska SGH - średnio 1,94 miesiąca, dalej Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - 2,05 miesiąca, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - 2,34 miesiąca oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - 2,4 miesiąca. 

Podobnie wygląda zestawienie, kiedy weźmiemy pod uwagę okres do podjęcia pierwszej pracy na umowę o pracę. I tak: UE w Katowicach - średnio 2,46 miesiąca, SGH - średnio 2,49 miesiąca, UE w Krakowie - średnio 2,54 miesiąca, UE we Wrocławiu - średnio 2,6 miesiąca oraz UE w Poznaniu - średnio 2,95 miesiąca. 

- Patrząc na wyniki trzech ostatnich edycji badania ELA, można się spodziewać, że wskaźniki dotyczące zatrudnienia absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach będą w kolejnych latach jeszcze lepsze. Ma to związek z naszą polityką przyjęć. Zwiększamy wymagania dla kandydatów na studia, co jest związane z założeniem utrzymania wysokiej jakości kształcenia - mówi dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, rektor UE w Katowicach. Jak wyjaśnia, w związku z tym trafiają do nich coraz lepsi kandydaci. - Lepszy kandydat to lepszy student, a w konsekwencji absolwent - dodaje.  

Warto przypomnieć, że ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA) od 2014 r. monitoruje losy absolwentów. Dane, które podaje analizie, pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także ze zintegrowanego systemu informacji o nauce i szkolnictwie wyższym, czyli z tzw. POL-onu wspierającego pracę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: SGH, Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu. Jak szybko znajdziesz po nich pracę?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • szwaj 2018-06-28 21:21:49

  ropa drożeje, paliwo na stacjach też. trzeba przeczekać. to wszystko zalezy od sytuacji geopolitycznej i żydow

 • laca 2018-06-28 21:19:21

  to ze podniosly sie ceny paliw to nie znaczy ze nie spadna. moim zdaniem to chwilowy kryzys. byleby nie pojawily sie znowu jakies czynniki podnoszace ryzyko.

 • WagON 2018-06-28 21:12:25

  rozpada sie przemysl naftowy w wenezueli no i nam sie dostaje podwyzkami cen paliw

 • ozi 2018-06-28 20:52:45

  ceny paliwa rosna przez trumpa, ale orlen zaraz wprowadzi wszedzie ladowarki dla aut elektrycznych i bedzie mozna to olac

 • naiwny 2018-06-28 19:56:32

  przeciez to, ze paliwo jest droższe to nie jest wina oplaty emisyjnej, bo te akurat placa wielkie korporacje paliwowe tylko żydów co namowili trumpa do ataku na Iran

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA