SGH Professionals: Absolwenci SGH pomogą studentom w realizacji biznesowych pomysłów

• SGH Professionals to nowa inicjatywa absolwentów SGH nastawiona na promocję przedsiębiorczości wśród studentów tej uczelni.
• Trwa konkurs dla absolwentów, którzy chcą swój pomysł na nową działalność gospodarczą poddać ocenie uznanych ekspertów i praktyków biznesu.
• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas Zjazdu Absolwentów Szkoły Głównej Handlowej 24 września br. z okazji 110. rocznicy jej powstania
REKLAMA


Puls HR Puls HR

SGH Professionals: Absolwenci SGH pomogą studentom w realizacji biznesowych pomysłów

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

9 wrz 2016 12:32


W gronie absolwentów SGH/SGPiS, najstarszej uczelni ekonomicznej w kraju, jest wielu znanych menedżerów i przedsiębiorców, odnoszących sukcesy w kraju i za granicą. Chcą oni – w ramach zainicjowanego kilka tygodni temu przedsięwzięcia SGH Professionals – dzielić się swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem z młodszymi koleżankami i kolegami, wspierając przy tym rozwój i innowacyjność polskiej gospodarki.

Pierwszym działaniem realizowanym w ramach SGH Professionals jest konkurs „Pomysł na biznes”, w którym absolwenci uczelni mogą swój pomysł na nową działalność gospodarczą poddać eksperckiej ocenie. W gronie jurorów znaleźli się m.in. Jacek Korpała, związany od lat z ARX Equity Partners, dr Marek Kulczycki, prezes (CEO) FM Bank PBP, specjalizującego się w finansowaniu mikroprzedsiębiorstw, Krzysztof Krawczyk, szef warszawskiej filii funduszu CVC Capital Partners, Sławomir Lachowski, twórca mBanku, czy Marcin Rosati, prezes Media Saturn Holding Polska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24 września br. w czasie Zjazdu Absolwentów Szkoły Głównej Handlowej z okazji 110. rocznicy jej powstania.

Czytaj też: W Polsce mniej niż w UE jest bezrobotnych absolwentów

Na autorów najlepszych pomysłów czekają nagrody, między innymi możliwość dalszych konsultacji biznesu z wybranym mentorem z grona Jury, „nagrody niespodzianki” w zakresie promocji i wsparcia biznesu oraz dyplomy/certyfikaty.

Wzajemne wspieranie się absolwentów jednej uczelni jest na świecie powszechnie przyjętym zwyczajem. Szczególnie cenne są rady zwiększające szansę powodzenia nowych pomysłów na biznes.

- Chcemy zbudować platformę ułatwiającą nawiązanie kontaktu z doskonałymi fachowcami, ukształtowanymi przez naszą Uczelnię – mówi Leszek Hajkowski, prezydent Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Handlu Zagranicznego SGH/SGPiS „Korporacja HZ”, partnera merytorycznego nowego przedsięwzięcia.

- SGH ukończyły dziesiątki tysięcy zdolnych ekonomistów. Dziś mają oni ogromny wkład w rozwój polskiej gospodarki. Chcielibyśmy pomóc tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki jako samodzielni przedsiębiorcy. Jesteśmy przekonani, że pozwoli im to szybciej osiągnąć sukces – dodaje Kuba Karliński, społecznik i twórca grupy SGH Alumni na portalu LinkedIn.

Konkurs uzyskał patronat rektora SGH.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.