SGH jako pierwsza uczelnia w Polsce wprowadziła system EZD

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jako pierwsza wśród polskich uczelni wprowadziła pełny system elektronicznego zarządzania dokumentacją EZD PUW.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

SGH jako pierwsza uczelnia w Polsce wprowadziła system EZD

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

16 lip 2015 11:53


System porządkuje obieg dokumentów, ogranicza papierową korespondencję wewnątrz uczelni, automatycznie tworzy archiwum spraw, a cała korespondencja zachowywana jest w formie cyfrowej.

EZD można stosować na uczelniach

System EZD PUW został stworzony na potrzeby administracji rządowej przez Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Jest systemem będącym własnością Skarbu Państwa i na zasadach niekomercyjnych wdrażany w administracji rządowej RP jako jednolite narzędzie usprawniające funkcjonowanie i komunikację jednostek sektora publicznego.

Spośród 8 uczelni wdrażających obecnie system EZD, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie dokonała tego jako pierwsza. Wprowadzenie systemu w SGH jest też pierwszym przypadkiem uruchomienia produkcyjnego poza jednostką Skarbu Państwa.

- Przykład SGH pokazuje, że EZD można z powodzeniem wdrażać i stosować także na uczelniach. Współpracowaliśmy z autorami systemu, by dostosować go do naszych potrzeb. Już teraz dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie z kilkoma uczelniami, które wdrażają system u siebie – mówi inż. Bartłomiej Świech, zastępca kanclerza SGH.

Do systemu trafiło 3 tys. dokumentów

Przez cały czerwiec – pierwszy miesiąc działania EZD w SGH – do systemu trafiło blisko 3 tys. dokumentów i prawie 900 spraw.

Kolejnym krokiem usprawniającym wymianę oficjalnej korespondencji w SGH będzie zachęcenie pracowników i studentów do korzystania z platformy e-PUAP, czyli elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Dzięki niej studenci i pracownicy SGH będą mogli załatwiać drogą elektroniczną sprawy nie tylko w uczelni, ale i w całej administracji publicznej.

- Będziemy chcieli zmniejszyć liczbę wniosków i podań wpływających drogą tradycyjną na rzecz tych dostarczanych przez e-PUAP – dodaje Bartłomiej Świech.

- EZD jest wielkim osiągnięciem Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku i polskiej administracji publicznej – dodaje Andrzej Meyer, wojewoda podlaski.

Samorządy też zainteresowane EZD

- Dzięki zaangażowaniu pracowników urzędu powstał system, który służy już wielu urzędom administracji państwowej w całym kraju, korzysta z niego ponad 200 jednostek administracji rządowej, zarówno terenowej, jak i centralnej oraz ponad 20 tysięcy urzędników – wyjaśnia Meyer.

Został także doceniany przez samorządy, a pierwsze kroki współpracy z PUW stawiają obecnie urzędy miasta w Gdańsku i Łodzi.

- Teraz po raz pierwszy system został wdrożony w renomowanej wyższej uczelni. System EZD nie tylko usprawnia wewnętrzną pracę urzędów i instytucji. Staje się także platformą, która umożliwia rozwój e-administracji, a także obsługi mieszkańców naszego kraju przez Internet – mówi wojewoda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.