Sejm uczcił 200-lecie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

• Sejm  przyjął uchwałę, w sprawie uczczenia 200-lecia Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
• Posłowie wyrazili uznanie i szacunek dla wielu pokoleń naukowców i studentów SGGW, którzy odegrali istotną rolę w rozwoju gospodarczym XIX-wiecznej Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sejm uczcił 200-lecie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 cze 2016 13:16


"W dwusetną rocznicę zapoczątkowania kształcenia rolniczego na ziemiach polskich, Sejm wyraża uznanie i szacunek dla wielu pokoleń naukowców i studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W swojej historii społeczność akademicka uczelni odegrała istotną rolę, zarówno w rozwoju gospodarczym i intelektualnym XIX-wiecznej Polski, jak i w walce o niepodległość" - głosi tekst uchwały, którą odczytał marszałek Sejmu Marek Kuchciński, a którą Sejm przyjął przez aklamację.

Autorzy uchwały podkreślili, że obecnie SGGW to uczelnia, która prowadzi badania naukowe w szeroko rozumianym zakresie nauk przyrodniczych, jak również w naukach ekonomicznych, humanistycznych i technicznych, a także kształci specjalistów w tych dziedzinach.

Czytaj też: Najlepsze studia MBA w Polsce: Szkoła Główna Handlowa na pierwszym miejscu

"Wiele tysięcy absolwentów tej uczelni przyczyniało się i przyczynia się do rozwoju Polski i promocji wizerunku naszego kraju w świecie" - czytamy w uchwale.

"Doceniając dotychczasowe osiągnięcia uczelni, Sejm będzie wspierał Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w dalszej realizacji jej misji służenia rozwojowi gospodarczemu i intelektualnemu polskiego społeczeństwa" - podkreślono w uchwale.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.