PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Santander wspiera studentów w podnoszeniu kompetencji

  • Justyna Koc
    jk
  • 6 wrz 2019 14:30

180 studentów z 15 krajów będzie mogło uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach poświęconych tematyce transformacji cyfrowej w ramach programu Santander Universidades, który jest realizowany w Polsce przez Santander Bank Polska oraz fundację Fundación IE.

Santander wspiera studentów w podnoszeniu kompetencji
Santander chce pomagać studentom w rozwijaniu kompetencji zawodowych. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Grupa Santander organizuje specjalistyczne szkolenia z transformacji cyfrowej dla 180 studentów.
  • Zajęcia mają na celu poszerzenie wiedzy studentów z zakresu technologii i innowacji oraz zwiększenie ich szans na zatrudnienie w przyszłości.
  • Ponadto, 30 stypendystów weźmie udział w procesie rekrutacji na praktyki zawodowe w międzynarodowej siedzibie banku Santander w Hiszpanii.

- Santander chce pomagać studentom w rozwijaniu kompetencji zawodowych i pomóc im w wykorzystaniu możliwości, jakie oferuje transformacja cyfrowa - mówi Javier López, dyrektor ds. Social Impact w Santander Universidades.

W ramach programu Digital Skills 100 studentów różnych kierunków studiów z Polski, Argentyny, Brazylii, Chile, Chin, Hiszpanii, Kolumbii, Meksyku, Niemiec, Peru, Portugalii, Puerto Rico, Stanów Zjednoczonych, Urugwaju oraz Wielkiej Brytanii, otrzyma Stypendium Santander IE - Digital DNA. Dzięki stypendium wezmą udział w dwóch pięciotygodniowych kursach Hiops (High Impact Online Programs) prowadzonych w języku angielskim i hiszpańskim przez profesorów IE School of Human Sciences and Technology, jednej ze szkół hiszpańskiego IE University.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwszy z kursów - "Nowe technologie w innowacji", ma na celu wskazanie ścieżki rozwoju technologicznego z punktu widzenia firm oraz tego, jak firmy wykorzystują technologie do tworzenia przewagi konkurencyjnej.

Drugi - "Data science i wizualizacja w biznesie", to przede wszystkim zajęcia praktyczne w ramach rozwoju kompetencji pracy z danymi i ich wizualizacji oraz wykorzystania data science w rozwoju przedsiębiorstwa. Program jest przeznaczony dla studentów ostatnich dwóch lat studiów licencjackich i magisterskich oraz absolwentów, którzy otrzymali dyplom nie wcześniej niż w 2014 roku.

Ponadto, 30 stypendystów weźmie udział w procesie rekrutacji na praktyki zawodowe w międzynarodowej siedzibie banku Santander w Hiszpanii.

- Wszyscy absolwenci, niezależnie od kierunku ukończonych studiów, muszą posiadać wspólne DNA, które pozwoli im zrozumieć świat cyfrowy, w którym żyjemy i zarządzać nim. Wzmacnianie i rozwijanie tego talentu jest głównym celem naszego programu stypendialnego - mówi Carlos Mas, wiceprzewodniczący Fundación IE.

W kolejnych miesiącach udostępnionych zostanie kolejnych 80 stypendiów Santander w ramach współpracy Banco Santander z Fundación IE dla studentów nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki, czyli kierunków wchodzących w skład grupy STEM (Science, Technology, Engineering, Maths).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Santander wspiera studentów w podnoszeniu kompetencji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Szymon Owedyk JakSierozwijac.pl 2019-09-11 09:04:19

    Super podejście do młodych, których warto wspierać w ich dalszym rozwoju zawodowym :)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA