PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Samorządowe nagrody dla studentów-wolontariuszy

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 2 gru 2020 14:56

Gratyfikacje dla studentów kierunku lekarskiego wspierających szpitale w walce z pandemią, a także stypendia dla studentów medycyny oraz pielęgniarstwa i położnictwa - tak samorząd województwa lubuskiego wspiera przyszłych medyków.

Samorządowe nagrody dla studentów-wolontariuszy
Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego od początku pandemii wspierają działania medyków (fot. Szpital Uniwersytecki)
REKLAMA
  • Prawie 80 studentów kierunków medycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim zgłosiło się dotychczas do pracy w Szpitalu Uniwersyteckim jako wolontariusze.
  • Szpital tymczasowym w województwie lubuskim zostanie uruchomiony 7 grudnia, w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze.
  • Zarząd województwa lubuskiego postanowił docenić studentów walczących z pandemią na pierwszej linii frontu.

- Studenci naszego uniwersytetu pracują od początku pandemii, od pierwszej wiosennej fali, a wielu z nich wyraziło wolę pracy w szpitalu tymczasowym. To bardzo ważne, bo staramy się pozyskać kadrę. Duże zamieszanie spowodowała nowela ustawy covidowej z soboty. Mam nadzieję, że potwierdzi się deklaracja dyrektora lubuskiego oddziału NFZ, że nic się nie zmieni i dodatki dla pracowników walczących na pierwszej linii frontu będą wypłacone - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

- Studenci nie są wynagradzani, dlatego zarząd województwa lubuskiego zwiększył o 350 tys. zł dotację dla Uniwersytetu Zielonogórskiego i te pieniądze dedykujemy studentom, którzy pracują na pierwszej linii frontu i pomagają szpitalom w walce z pandemią. Dostaną w grudniu nagrody. Mam nadzieję, że to pomoże skompletować kadrę. To podziękowanie za to co robią, ale też zachęta, żeby kontynuowali swoją misję i byli przy potrzebujących - dodaje.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Stypendia dla przyszłych medyków

Nagrody dla studentów to nie jedyna forma wsparcia studentów medycyny przez samorząd województwa. Od 4 lat Lubuskie przyznaje stypendia studentom kierunków lekarskich z całej Polski, którzy deklarują podjęcie zatrudnienia na terenie województwa lubuskiego.

- Przyznaliśmy kolejne 65 stypendiów, więc łącznie mamy już 199 stypendystów. To nie tylko studenci kierunków medycznych, którzy wyrazili chęć pracy w szpitalach. To oni zasilą kadrę w lubuskich lecznicach i uzupełnią braki - wyjaśnia marszałek.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Samorządowe nagrody dla studentów-wolontariuszy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA