PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Samorząd studentów prawa na UW porozumiał się w władzami wydziału w kwestii czesnego

  • Autor: PAP/RAF
  • 26 wrz 2020 11:20

Czesne dla studentów studiów niestacjonarnych na Wydziale Prawa i Administracji UW, nawet jeśli opłacone w ratach, będzie mogło być takiej samej kwocie, gdyby student dokonał wpłaty jednorazowej - ustalili w piątek (25 września) w czasie rozmów przedstawiciele samorządu studentów WPiA z władzami dziekańskimi.

Samorząd studentów prawa na UW porozumiał się w władzami wydziału w kwestii czesnego
Uniwersytet Warszawski. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • W piątek (25 września) odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu studentów WPiA z władzami dziekańskimi.
  • Władze dziekańskie negatywnie odniosły się do wniosku o obniżenie czesnego o 25 proc., ale zaproponowały inne rozwiązanie.
  • Studenci będą mogli zapłacić za roczne studia 8500 PLN niezależnie od tego, czy wybiorą płatność w trzech czy ośmiu ratach.

W ubiegłym tygodniu samorząd studentów Wydziału Prawa i Administracji UW skierował do prodziekana ds. studenckich dr. Andrzeja Bieleckiego pismo. Studenci zawarli w nim postulat obniżenia czesnego opłacanego przez osoby uczące się w trybie niestacjonarnym za rok akademicki 2020/2021 o 25 proc. W piśmie argumentowano, że część z żaków znalazła się w trudnej sytuacji materialnej w związku z pandemią koronawirusa - niektórzy stracili pracę lub ucierpiały prowadzone przez nich samodzielnie działalności gospodarcze.

- Zdajemy sobie rzecz jasna sprawę z tego, iż koszty po stronie uczelni nie spadły znacząco, a najpewniej prawie w ogóle, w związku z przejściem na zdalny tryb funkcjonowania, niemniej dla części naszych studentów niestacjonarnych okres pandemiczny może spowodować wręcz konieczność rozstania się ze studiami przed ich końcem, do czego w normalnych warunkach by nie doszło - podkreślono w piśmie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W piątek (25 września) odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządu studentów WPiA z władzami dziekańskimi. Wyniki rozmów samorząd studentów WPiA przedstawił w mediach społecznościowych. Władze dziekańskie negatywnie odniosły się do wniosku o obniżenie czesnego o 25 proc., ale zaproponowały inne rozwiązanie.

Czytaj też: Przygotowania do nowego roku akademickiego trwają. "Podczas pandemii dobrze sprawdziła się autonomia uczelni"

- Jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane przeszkody formalne oraz nie będzie sprzeciwu władz rektorskich, na początku przyszłego tygodnia wydane zostanie zarządzenie, w świetle którego powstanie nowa, przyspieszona procedura, umożliwiająca wszystkim studentom, którzy wystąpią z odpowiednim wnioskiem, rozłożenie opłaty za rok akademicki 2020/21 na cztery raty. Co istotne, rozłożeniu podlegać będzie opłata z planu ratalnego przewidującego jednorazową wpłatę, tak zatem osoby dotknięte pandemią, przyjmujące drugi lub trzeci plan ratalny, sumarycznie będą miały opłatę za studia w najbliższym roku akademickim obniżoną - poinformowała rada samorządu studentów WPiA w piątek (25 września) w mediach społecznościowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Samorząd studentów prawa na UW porozumiał się w władzami wydziału w kwestii czesnego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA