PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rząd zajmie się planem działań kształcenia i szkolenia zawodowego

  • Autor: PAP
  • 1 sie 2022 12:23

Planem działań kształcenia i szkolenia zawodowego na lata 2022-2025 zajmie się we wtorek rząd. Dotyczy on m.in. zrównoważonej konkurencyjności, sprawiedliwości społecznej i szkolenia zawodowego jako czynnika odbudowy i sprawiedliwego przechodzenia na gospodarkę cyfrową i ekologiczną.

Rząd zajmie się planem działań kształcenia i szkolenia zawodowego
Zalecenie Rady UE wyznacza najważniejsze kierunki wspólnej polityki w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego (fot. Shutterstock.com)
REKLAMA

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała w poniedziałek, że w wtorek rząd zajmie się planem działań w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego na lata 2022-2025. Wnioskodawcą jest minister edukacji i nauki

Jak czytamy w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, komisarz UE ds. zatrudnienia, spraw społecznych i wyrównywania szans Nicolas Schmit, zwrócił się w marcu do ministra edukacji i nauki o przygotowanie i przedłożenie Komisji Europejskiej planu działań w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego na lata 2022-2025.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj także: Tauron współpracuje ze szkołami. To inwestycja w przyszłość

Dokument ten ma na celu wskazanie, jakie działania podejmie Polska w celu realizacji zalecenia Rady UE z 24 listopada 2020 r. w sprawie kształcenia i szkolenia zawodowego na rzecz zrównoważonej konkurencyjności, sprawiedliwości społecznej i odporności, jak również deklaracji z Osnabrück w sprawie kształcenia i szkolenia zawodowego jako czynnika odbudowy i sprawiedliwego przechodzenia na gospodarkę cyfrową i ekologiczną.

"Zalecenie Rady (UE - PAP) wyznacza najważniejsze kierunki wspólnej polityki w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego oraz wskazuje, aby państwa członkowskie podjęły działania na rzecz wdrożenia tej polityki zgodnie z krajowymi i unijnymi przepisami, dostępnymi zasobami, krajowymi priorytetami i uwarunkowaniami, w tym sytuacją społeczno-gospodarczą i specyfiką krajowych systemów kształcenia i szkolenia zawodowego oraz we współpracy z odpowiednimi interesariuszami" - wskazano w wykazie prac legislacyjnych i programowych. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rząd zajmie się planem działań kształcenia i szkolenia zawodowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA