Rząd chce lepszego przygotowania absolwentów wchodzących na rynek pracy

Nowelizacje ustawy o zasadach finansowania nauki oraz Prawa o szkolnictwie wyższym mają na celu zapewnić lepsze przygotowanie absolwentów wchodzących na rynek pracy, wesprzeć uczelnie w okresie niżu demograficznego i ustanowić priorytet finansowy dla infrastruktury badawczej o strategicznym znaczeniu dla rozwoju Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rząd chce lepszego przygotowania absolwentów wchodzących na rynek pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (WGK)

wnp.pl

12 lut 2014 10:24


W ramach nowych przepisów przewidziano m.in. obowiązkowe 3-miesięczne praktyki na studiach o profilu praktycznym. Zostanie też wprowadzony monitoring losów zawodowych absolwentów w oparciu o dane z ZUS. Pojawi się też możliwość uznawania kwalifikacji uzyskanych poza systemem szkolnictwa wyższego, czyli na kursach, szkoleniach, w pracy zawodowej, wolontariacie. Takie rozwiązanie ma pomóc osobom chcącym np. ukończyć przerwane w przeszłości studia lub podjąć je po latach aktywności zawodowej. Ułatwia też zdobywanie nowych umiejętności lub przekwalifikowanie.

– Zwiększamy możliwość wejścia dojrzałych osób w obieg uczelni. Będą mogli bazując na swoich doświadczeniach pogłębiać wiedzę i w ten sposób stać się atrakcyjniejsi dla pracodawców – podkreśliła na posiedzeniu komisji prof. Lena Kolarska-Bobińska minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Cały artykuł czytaj tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.