PARTNERZY PORTALU

Ryanair uruchomi w Polsce centrum szkolenia pilotów

  • Autor: PAP/KDS
  • 10 gru 2022 8:53

Uruchomienie dwóch nowych centrów szkolenia pilotów planuje w Europie irlandzka spółka Ryanair. Jak wynika z informacji udzielonych PAP przez przewoźnika, jedna z inwestycji najprawdopodobniej zostanie ulokowana w Polsce. Rozważany pod tym względem jest m.in. Wrocław.

Ryanair uruchomi w Polsce centrum szkolenia pilotów
W Polsce Ryanair posiada obecnie sześć baz: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Modlinie k. Warszawy, Poznaniu i we Wrocławiub(Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jak przekazali mediom przedstawiciele linii Ryanair, w ramach ekspansji na swoim głównym, europejskim rynku niskokosztowy przewoźnik zamierza utworzyć dwa nowe centra szkoleniowe obok czterech już istniejących.
  • Jedno z nich ma powstać na Półwyspie Iberyjskim, drugie natomiast - jak poinformowano - "gdzieś w Europie Środkowo-Wschodniej, najprawdopodobniej w Polsce".
  • O planach przewoźnika rozmawiał z PAP w Dublinie Eddie Wilson - dyrektor generalny Ryanair DAC, głównej spółki Grupy Ryanair.

"Rozważamy kilka lokalizacji w Polsce. Zdecydujemy się na taką, która będzie miała najlepsze połączenia" - powiedział w rozmowie z PAP Wilson. Dodał, że preferowana lokalizacja powinna być położona "blisko lotniska, z którego latamy, i tania".

Jak wyjaśnił szef Ryanair DAC, centrum szkoleniowe "musi być położone w pobliżu lotniska z dobrymi połączeniami, tak by piloci i członkowie załóg pokładowych mogli się tam łatwo dostać".

Dopytywany o faworytów do umiejscowienia inwestycji, Eddie Wilson wskazał na Wrocław, gdzie w 2012 r. przewoźnik uruchomił swoją pierwszą w Polsce bazę operacyjną. Od tego czasu w mieście powstało również pierwsze w kraju i trzecie w Europie centrum obsługi technicznej samolotów linii, a także Travel Labs Poland - centrum IT Ryanaira. We wrześniu spółka ogłosiła kolejną, wartą 25 mln euro inwestycję we Wrocławiu zakładającą utworzenie nowego dwustanowiskowego hangaru. Ma on powstać do sierpnia 2023 r.

Czytaj więcej: Pandemia nie przekonała nas do spotkań online

Dyrektor generalny Ryanair DAC dodał, że pod uwagę brane są też m.in. Kraków, Poznań czy Gdańsk, gdzie również zlokalizowane są bazy Ryanaira. Taki status mają także lotniska w Katowicach oraz w podwarszawskim Modlinie, jednak - jak dowiedziała się PAP - ta ostatnia lokalizacja nie jest prawdopodobna.

"Warszawa-Modlin to w ostatecznym rozrachunku niewielka baza i z pewnością nie będziemy tam obecnie rozszerzać działalności. Nie mamy też stamtąd aż tylu połączeń do innych baz, więc raczej nie bierzemy Warszawy pod uwagę jako lokalizacji dla centrum szkoleniowego" - przyznał Wilson.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ryanair uruchomi w Polsce centrum szkolenia pilotów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA