×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ruszyła Akademia Piotrkowska

  • Autor: PAP/JP
  • 1 cze 2023 13:45

Swoją działalność zainaugurowała w czwartek Akademia Piotrkowska w Piotrkowie Trybunalskim. "Każde miasto, które ma swoją ważną funkcję w historii i teraźniejszości państwa, musi być miastem akademickim" – podkreślił podczas uroczystości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Ruszyła Akademia Piotrkowska
Rektor Akademii Piotrkowskiej Dariusz Rogut i minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. PAP/Marian Zubrzycki)
REKLAMA
  • Nowa publiczna uczelnia wyższa powstała na bazie działającej w Piotrkowie Trybunalskim Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
  • Ustawę powołującą Akademię Piotrkowską w marcu br. przegłosował Sejm, a w kwietniu podpisał ją prezydent Andrzej Duda.
  • W czwartek nowe władze uczelni, jej pracownicy, studenci, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych zainaugurowali uroczyście działalność Akademii Piotrkowskiej.

Powołany na stanowisko rektora dr hab. Dariusz Rogut, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Akademii Piotrkowskiej, zapewnił, że uczelnia będzie prężnie działającym ośrodkiem akademickim.

"Dziś mamy co świętować. Wierzę głęboko, że z tą kadrą naukowo-dydaktyczną i kolejnymi nauczycielami akademickimi, którzy będą tu pracowali, stworzymy bardzo dobry i prężnie działający ośrodek akademicki. Jestem przekonany, że znajdzie on swoje miejsce na mapie ośrodków akademickich w Polsce, a także na arenie międzynarodowej. Damy radę" - powiedział.

Obecny na uroczystości szef MEiN podkreślił, że to historyczny dzień nie tylko dla Piotrkowa Trybunalskiego. Wskazał, że nowa uczelnia powstała dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym m.in. marszałka seniora Sejmu Antoniego Macierewicza.

Każde miasto, które ma swoją ważną funkcję w historii i teraźniejszości państwa, musi być miastem akademickim

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ruszyła Akademia Piotrkowska
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA