×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ruszył nabór wniosków pracodawców do Krajowego Funduszu Szkoleniowego

  • Autor: PAP
  • 28 sty 2023 12:48

Powiatowe urzędy pracy w całym kraju prowadzą nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na rok 2023. O środki z KFS-u starać się mogą pracodawcy - osoby, bądź instytucje, które zatrudniają pracowników na umowę o pracę.

Ruszył nabór wniosków pracodawców do Krajowego Funduszu Szkoleniowego
Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest narzędziem rynku pracy, wydzielonym z Funduszu Pracy, przeznaczonym na szkolenie ustawiczne za zgodą lub na wniosek pracodawców (Fot. AH/PTWP)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"O środki z KFS-u starać się mogą pracodawcy, czyli osoby, bądź instytucje, które zatrudniają pracowników na umowę o pracę. Jest to jednym z dwóch warunków, które należy spełnić. Drugi jest taki, że trzeba spełnić jeden z priorytetów ministra ogłoszony na dany rok oczywiście, jeśli chodzi o nabór podstawowy" - powiedziała PAP Bożenna Parol - specjalista ds. rozwoju zawodowego Urzędu Pracy m.st. Warszawy. Dodała, że w rezerwie KFS-u priorytety określa Rada Rynku Pracy.

Parol poinformowała, że na stronie Urzędu Warszawy jest ogłoszony nabór wniosków, znajdują się tam wszelkie niezbędne dokumenty oraz zasady, na jakich Urząd Pracy w Warszawie przyznaje środki. Znajdują się tam także wytyczne przez ministra właściwego do spraw pracy dla Urzędów Pracy, gdzie omówiono szczegółowo co uznaje się za spełnienie określonego priorytetu.

"W terminie określonym przez Urząd Pracy, u nas (m.st. Warszawa - PAP) jest to od 1 lutego do 10 lutego. Należy składać wnioski w formie papierowej, albo za pośrednictwem platformy ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej - PAP)" - przekazała Parol.

Szkolenia związane z wprowadzaniem pracy zdalnej

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ruszył nabór wniosków pracodawców do Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA