PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ruszają studia MBA dla samorządowców. Będą mogli zasiadać w ważnych radach nadzorczych

 • Justyna Koc
  jk
 • 19 lip 2019 17:37

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie uruchamia program MBA dla samorządowców. Dla włodarzy miast i województw to nie tylko studia z zarządzania i doskonalenia umiejętności, ale także możliwość do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Ruszają studia MBA dla samorządowców. Będą mogli zasiadać w ważnych radach nadzorczych
Gmach Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK-u. (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
 • W Krakowie i we Wrocławiu ruszają studia MBA dla samorządowców.
 • Wykładowcami będą: naukowcy, byli samorządowcy i politycy oraz osoby tworzące strategie dla polskich miast i województw.
 • Absolwenci tego programu MBA nabędą uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Master of Business Administration in Community Management to nowy kierunek Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK-u. Ma łączyć teorię samorządu i zarządzania z konkretnymi przykładami i niestandardowym podejściem do problemów.

- Od lat organizujemy programy MBA na kilku poziomach i dla różnych branż. Mamy doświadczenie we współpracy z polskimi samorządami i ofertę dla nich na studiach podyplomowych. Organizacja studiów MBA dedykowana samorządom to jednak nowość - mówi prof. Piotr Buła, kierujący Krakowską Szkołą Biznesu UEK-u.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Celem studiów jest przekazanie oraz usystematyzowanie wiedzy niezbędnej do zarządzania instytucjami publicznymi w oparciu o najlepsze praktyki i doświadczenia pracowników jednostek publicznych oraz współpracującego z nimi świata biznesu i mediów. Studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi zarządzania organizacją w aspektach finansowym, komunikacyjnym, prawnym i kapitału ludzkiego.

Czytaj też: Sam zapłacił za studia MBA za granicą. Opłaciło się. "Międzynarodowy networking jest nie do przecenienia"

MBA in Community Management powstał w konsorcjum Uniwersytetu oraz profesjonalistów z mediów i biznesu przez lata blisko pracującymi z samorządem. Wykładowcami będą: naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wrocławia, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu SWPS, byli samorządowcy i politycy (m.in. prof. Paweł Kowal, prof. Jerzy Hausner), osoby tworzące strategie dla polskich miast i województw (m.in. Mateusz Zmyślony).

- Chcemy, aby nasi absolwenci z jednej strony dostali dużo nowej wiedzy, ale z drugiej - poznali też konkretne problemy w zarządzaniu samorządem i spółkami komunalnymi - zaznacza dr K. Głuc, który pokieruje programem.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Ruszają studia MBA dla samorządowców. Będą mogli zasiadać w ważnych radach nadzorczych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kuba_L 2019-08-14 10:40:48

  Studia MBA specjalizacyjne to doskonała okazja do zdobycia nowej wiedzy menedżerskiej oraz szczegółowych informacji z wybranego obszaru wiedzy. Należy się cieszyć z tego, że powstają nowe studia MBA ze specjalizacją w nowych obszarach wiedzy menedżerskiej. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać. Więcej o takich studiach można dowiedzieć się na stronie: mbaportal.pl

 • J.B. 2019-07-22 09:23:44

  Na czyj koszt będą się uczyć tzw. samorządowcy? Jaka jest wykładnia pojęcia "samorządowiec"? ( obecny - zazwyczaj z nadania partyjnego? Czy mający potencjał na przyszłość? etc)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA