Ruszają studia dla trenerów biznesu. Nauczą się szkolić kadry

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego uruchomił nowy kierunek studiów podyplomowych - Akademię Trenera Biznesu. Słuchacze będą na nim nabywać umiejętności projektowania, prowadzenia i ewaluacji szkolenia kadr.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszają studia dla trenerów biznesu. Nauczą się szkolić kadry

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 lis 2014 15:25


Jak podkreślił prodziekan d.s. programowych i studenckich UŁ Tomasz Czapla, nowy kierunek studiów podyplomowych jest inicjatywą łączącą naukę z praktyką.

- Zależy nam na tym, aby kształcenie dawało nie tylko przygotowanie teoretyczne związane z pracą trenera, ale także zapewniało kontakt z ekspertami z branży, którzy podzielą się własnym doświadczeniem zawodowym i wprowadzą w tajniki zawodu - dodał.

Czytaj też: Kobiety nie chcą studiować MBA? Wybierają dom i rodzinę

Słuchacze Akademii Trenera Biznesu, zorganizowanej przez łódzką uczelnię we współpracy z firmą szkoleniową JAK - Marketing Dialog, będą mogli nabyć umiejętności analizowania potrzeb szkoleniowych grupy, zarządzania nią i efektywnego komunikowania się.

W ramach zajęć poznają narzędzia pracy trenera, a także trudne sytuacje, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć. Jak zapewniają organizatorzy, program zajęć łączy wiedzę i praktykę ze znajomością realiów biznesu.

Czytaj też: Lepiej wychować menedżera w firmie, czy szukać nowych talentów poza nią?

Ćwiczenia oparte są na przykładach i rzeczywistych sytuacjach, które wydarzyły się trenerom w czasie prowadzenia szkoleń. Zajęcia będą obejmowały także trening twórczości, interpersonalny i autoprezentację, a w ramach zaliczenia trzeba będzie przeprowadzić szkolenie pokazowe.

Akademia Trenera Biznesu to oferta skierowana do absolwentów szkół wyższych: menedżerów, nauczycieli i wykładowców akademickich oraz przyszłych trenerów. Nabór na studia trwa, zajęcia rozpoczną się w grudniu br.

Uniwersytet Łódzki oferuje obecnie studentom naukę na 125 kierunkach. Kształci ok. 43 tys. osób i zatrudnia ponad 3 tys. pracowników, w tym 2,3 tys. pracowników naukowych. Uczelnia ma 12 wydziałów i filię w Tomaszowie Mazowieckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.