Ruszają bezpłatne kursy dla lekarzy rodzinnych

Dwa tysiące lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej może wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu opieki geriatrycznej. Szkolenia będą odbywać się w weekendy, a pierwsze już 30 stycznia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ruszają bezpłatne kursy dla lekarzy rodzinnych

PODZIEL SIĘ


Autor: nowaostrolekapl/Rynek Seniora

RynekSeniora.pl

26 sty 2015 17:13


Kursy organizowane są w wybranych ośrodkach uniwersyteckich. W Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie zaplanowano ich 15 w terminie od 30 stycznia do 24 maja 2015 r. Przygotowane przez ekspertów z dziedziny geriatrii szkolenie jest bezpłatne (dodatkowo zwracane są koszty dojazdu i zakwaterowania).

Lekarze w czasie trzydniowych zajęć zapoznają się ze specyfiką opieki nad osobami starszymi. Celem kursu jest także nabycie wiedzy nt. prawidłowej terapii geriatrycznej, form opieki ambulatoryjnej i stacjonarnej oraz właściwej komunikacji z pacjentem.

Szkolenia odbędą się w ramach projektu "Wsparcie systemu kształcenia ustawicznego personelu medycznego w zakresie opieki geriatrycznej”, współfinansowanego przez Unię Europejską.

Wydłużająca się średnia długość życia w Polsce powoduje, że lekarze podstawowej opieki medycznej coraz częściej zajmują się pacjentami powyżej 65 roku życia.

Poza lekarzami swoją wiedzę w tym zakresie mogą doskonalić m.in. pielęgniarki, fizjoterapeuci, terapeuci środowiskowi. Więcej informacji o kursach na stronach: www.geriatria.mz.gov.pl oraz www.cmkp.edu.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.