PARTNERZY PORTALU

Rusza program stypendialny dla "Dziewczyn w grze". Czeka kariera w branży gamingowej

  • km
  • 1 paź 2021 10:42

1 października ruszył program stypendialno-mentoringowy dla uczennic szkół średnich z miejscowości do 50 tys. mieszkańców, wspierający edukację technologiczną młodych kobiet i przygotowujący je do pracy w branży gier wideo.

Rusza program stypendialny dla "Dziewczyn w grze". Czeka kariera w branży gamingowej
Program skierowany jest do młodych kobiet, które chcą realizować swoją pasję gamingową (fot. Pixabay)
REKLAMA

Organizatorami projektu są studio deweloperskie CD Projekt RED oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy, pomagająca młodym ludziom w wyborze drogi kształcenia i rozwoju zawodowego.

Adresatkami programu są uczennice starszych klas liceów i techników z mniejszych miejscowości, pasjonujące się gamingiem, ilustracją i grafiką komputerową, stawiające pierwsze kroki w animacji 3D, próbujące swoich sił w programowaniu czy tworzące opowieści o niesamowitych przygodach superbohaterów.

 Na stypendystki programu „Dziewczyny w grze!” czeka:

● 20 rocznych stypendiów w wysokości 1000 zł miesięcznie,

● cykl warsztatów poświęcony różnym aspektom tworzenia gier wideo,

● indywidualna opieka mentorska ekspertek i ekspertów z CD Projekt RED.

Zgodnie z ideą wyrównywania szans kobiet w zawodach i branżach stereotypowo uznawanych za „męskie” program „Dziewczyny w grze!” skierowany jest do młodych kobiet, które chcą realizować swoją pasję gamingową, podejmować wyzwania, łamać stereotypy, przekraczać granice i zmieniać zasady gry.  

- Nasz program kierujemy do młodych dziewcząt z mniejszych miejscowości, które dopiero zaczynają planować swoją przyszłość i karierę zawodową. Być może część z nich nigdy nie pomyślała poważnie o pracy przy grach wideo, bo to „zajęcia dla chłopaków”? W naszym społeczeństwie pokutuje bowiem stereotyp, że branża gier wideo jest miejscem tworzonym głównie przez i dla mężczyzn. Chcemy to zmienić i tym samym ułatwić dziewczynom dostęp do naszej branży, a ją samą uczynić bardziej zróżnicowaną - mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, internal communication & culture manager w CD Projekt RED.

Z badań wynika, że w Polsce jest 17 milionów graczy. 47 proc. z nich stanowią kobiety. Nie oznacza to jednak, że wiążą one swoje zawodowe życie z branżą gier. Wśród pracowników gamedevu jest 20 proc.

- W Perspektywach wierzymy mocno w dziewczyny i ich moc zmieniania świata. W programie „Dziewczyny w grze!” będziemy zachęcać je do rozwinięcia skrzydeł w niezwykle ekscytującym obszarze - gamingu. To jedna z najbardziej rozwojowych branży, wizytówka Polski w świecie. Już czas, aby głos kobiet był w niej mocno słyszalny - mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Perspektywy Women in Tech.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza program stypendialny dla "Dziewczyn w grze". Czeka kariera w branży gamingowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA