×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rusza nabór do programu "Solidarni z Ukrainą". Pomoc dla ukraińskich studentów i doktorantów

  • Autor: PAP/JP
  • 11 mar 2022 11:12

Nabór do programu "Solidarni z Ukrainą" dla uczelni i instytutów naukowych, które są gotowe przyjąć uchodźców, rozpocznie się 15 marca – poinformowała Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA). Zamierza ona wesprzeć około 1320 stypendystów.

Rusza nabór do programu "Solidarni z Ukrainą". Pomoc dla ukraińskich studentów i doktorantów
Nabór do programu "Solidarni z Ukrainą" dla uczelni i instytutów naukowych, które są gotowe przyjąć uchodźców, rozpocznie się 15 marca (fot. pxhere)
REKLAMA

NAWA na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki i Ministerstwa Zdrowia podejmuje działania, dzięki którym ukraińscy uchodźcy - studenci i doktoranci - zyskają możliwość podjęcia studiów w Polsce, prowadzenia prac związanych z przygotowaniem rozprawy doktorskiej, udziału w kursach językowych lub przygotowawczych. Taka możliwość ma być zapewniona od marca do września 2022 r. Poza zwolnieniem z opłat za kształcenie uczestnikom wypłacane będzie stypendium - Czytamy na stronie NAWA.

Ma to umożliwić program "Solidarni z Ukrainą". Nabór do niego zostanie uruchomiony 15 marca. Będzie on skierowany do uczelni nadzorowanych przez MEiN lub MZ, instytutów PAN, instytutów sieci Łukasiewicz i instytutów badawczych, które są gotowe przyjąć ukraińskich uchodźców. Instytucje te mają zapewnić im bezpłatnie możliwość kontynuowania studiów, przygotowania rozprawy doktorskiej, odbycia kursów językowych lub innych kursów przygotowawczych w okresie od 1 marca do 30 września br.

Uczestnicy mogą być przyjmowani w dowolnym momencie, do końca września. Wskazano, że pieniądze przeznaczone na realizację programu "Solidarni z Ukrainą" pozwolą na sfinansowanie około 1320 stypendiów.

Szczegółowe informacje są na stronie NAWA: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/solidarni-z-ukraina-zalozenia-programu.

 Biznes wspiera Ukrainę

Tymczasem Pracodawcy RP, Corporate Connections, BNI Polska, Polska Rada Biznesu, Konfederacja Lewiatan, Związek Pracodawców Business Centre Club i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza wspólnie realizują szereg działań wspierających obywateli Ukrainy. Zrzeszone firmy organizują transport tysięcy uchodźców, przekazują środki pieniężne, leki, żywność, odzież, środki sanitarne i higieniczne. Wartość pomocy rzeczowej to ponad 100 mln zł.

Obywatele Ukrainy mogą liczyć na zakwaterowanie, pomoc w znalezieniu pracy odpowiadającej kwalifikacjom oraz wsparcie prawne w zakresie organizacji pobytu w Polsce.

Na wniosek Pracodawców RP i Rady Przedsiębiorczości zniesiono podatek od dostawy towarów i świadczenia usług na cele związane z pomocą ofiarom wojny w Ukrainie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza nabór do programu "Solidarni z Ukrainą". Pomoc dla ukraińskich studentów i doktorantów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA