PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rusza nabór do nowej edycji programu stażowego Siemensa

  • KDS
  • 1 lip 2022 10:27

Trwa nabór do kolejnej edycji płatnego programu stażowego Siemens Internship Challenge w firmie technologicznej Siemens. Do obsadzenia jest 15 miejsc.

Rusza nabór do nowej edycji programu stażowego Siemensa
Pierwszym etapem rekrutacji na staż jest wzięcie udziału w wyzwaniu i rozwiązanie zadań, następnie wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy z menedżerami (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Program stażowy Siemensa przeznaczony jest dla studentów ostatniego roku i absolwentów. Kierowany jest do osób zmotywowanych do działania, które chcą zapewnić sobie dobry start na rynku pracy.

Młodzi ludzie do wyboru mają 13 ścieżek stażowych. Firma oferuje im umowę o pracę na czas określony, wynagrodzenie przez cały czas trwania stażu na poziomie od 4 000 do 4 500 zł brutto (przy pełnym etacie) oraz pakiet opieki medycznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Każdy ze stażystów będzie miał przypisanego mentora – zazwyczaj jest to przełożony lub członek zespołu – który wdraża podopiecznego w życie organizacji oraz przejdzie indywidualny program rozwoju eksperckiego.

Czytaj więcej: Kilkaset zgłoszeń i 20 wybranych. Aldi startuje z praktykami

Pierwszym etapem rekrutacji na staż jest wzięcie udziału w wyzwaniu i rozwiązanie zadań, następnie wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy z menadżerami.

Wraz z rozpoczęciem kolejnego naboru dobiega końca poprzednia edycja tego wydarzenia. Stałym elementem rocznego programu rozwojowego Siemensa jest przygotowanie i przeprowadzenie projektu cross-biznesowego. Stażyści i stażystki tegorocznej edycji, która właśnie się kończy, we współpracy z Iaeste Polska – organizatorem cyklu warsztatów inżynierskich w Polsce, przygotowali dla studentów praktyczne case study.

W trakcie warsztatów zaproszeni eksperci i ekspertki przybliżyli uczestnikom zagadnienia m.in. zrównoważonego rozwoju, przedsiębiorstwa przyszłości oraz przemysłu 4.0. Podczas zadania konkursowego studenci czterech uczelni technicznych (Politechniki Gdańskiej, Warszawskiej, Poznańskiej i Wrocławskiej) mieli okazję wykorzystać świeżo zdobytą wiedzę i swoje umiejętności w przygotowaniu projektu strategii rozwoju zrównoważonego przedsiębiorstwa przyszłości.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza nabór do nowej edycji programu stażowego Siemensa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA