PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rusza czwarta edycja programu Katowice Miastem Fachowców

  • km
  • 30 sie 2022 16:22

Katowice rozpoczynają realizację czwartej edycji programu Katowice Miastem Fachowców. Jego celem jest ukazanie perspektyw zawodowych edukacji branżowej i technicznej oraz dostosowywanie oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Rusza czwarta edycja programu Katowice Miastem Fachowców
Celem programu Katowice Miastem Fachowców jest ukazanie perspektyw zawodowych edukacji branżowej i technicznej (fot. Shutterstock)
REKLAMA

- Rynek pracy jednoznacznie pokazuje, jak bardzo potrzebni są dzisiaj fachowcy. Brakuje rzemieślników i innego rodzaju specjalistów. Chcemy, aby system edukacji w mieście odpowiadał zapotrzebowaniu i dostosowywał się do trendów zatrudniania w konkretnych zawodach. Dzięki temu młodzieży, która ukończy nasze szkoły, w przyszłości będzie łatwiej znaleźć pracę - tłumaczy prezydent Katowic Marcin Krupa.

Dłuższy czas realizacji programu

W tej edycji program będzie realizowany przez cały rok szkolny. Wydłużony czas realizacji programu to również więcej możliwości współpracy z partnerami. Przedsiębiorcy mogą się zgłaszać do programu na wybrany semestr lub oba semestry. Szkolenia dla firm uczestniczących w programie również odbędą się w obu semestrach, a tematyka szkoleń w tej edycji będzie skupiać się na zagadnieniach sprzedaży, marketingu, komunikacji z klientem oraz budowania zespołu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zobacz: Będą wspierać rzemiosło. W grze blisko 20 mln złotych

Realizacja wizyt w semestrze zimowym rozpocznie się w październiku, a w semestrze letnim w marcu 2023 r. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do uczestnictwa w programie poprzez wypełnienie i przesłanie formularza dostępnego na stronie: https://bit.ly/3e7UXNO. Formularze należy przesyłać do 12 września

- Cieszy nas, że program Katowice Miastem Fachowców na stałe wpisał się w obszar współpracy samorządu z lokalnym biznesem i że coraz więcej firm działających w Katowicach dostrzega swoją rolę w procesie rozwoju gospodarczego miasta - mówi Mariusz Jankowski, naczelnik wydziału obsługi inwestorów.

Zobacz: Młodzi i wykształceni bezrobotni wskrzeszają wymarłe zawody

W dotychczasowych trzech edycjach programu Katowice Miastem Fachowców wzięło udział prawie 3000 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, odbyły się 152 wizyty studyjne w firmach oraz 163 wizyty w szkołach branżowych i technicznych, a także podpisano 21 listów intencyjnych z przedsiębiorcami.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza czwarta edycja programu Katowice Miastem Fachowców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA