×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rozpoczęły się egzaminy zawodowe

  • Karolina Markowska
    KM
  • 17 cze 2019 13:39

Trwa letnia sesja egzaminów zawodowych 2019. 17 czerwca rozpoczęła się część praktyczna, zaś we wtorek, 18 czerwca uczniowie przystąpią do części pisemnej.

Rozpoczęły się egzaminy zawodowe
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Egzamin odbywa się w dwóch formułach: formule 2012 (dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych i techników, absolwentów szkół policealnych którzy rozpoczęli naukę po 1 września 2012 r., absolwentów szkół policealnych i kwalifikacyjnych  kursów zawodowych oraz osób przystępujących do egzaminu eksternistycznego zawodowego) oraz w formule 2017 (dla uczniów i absolwentów branżowych szkół I stopnia, uczniów 4-letnich techników oraz uczniów, słuchaczy i absolwentów szkół policealnych, którzy rozpoczęli kształcenie w klasie I tych szkół od roku 2017/2018).

Przeczytaj: Szkolnictwo zawodowe musi być wspierane przez przedsiębiorców

Egzamin składa się z dwóch części – testu pisemnego (40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest prawidłowa; czas trwania 60 minut) oraz testu praktycznego na stanowisku egzaminacyjnym wyposażonym w sposób odpowiedni do zadania egzaminacyjnego (w czasie od 120 do 240 minut, w zależności od kwalifikacji).

Część pisemna dla wszystkich zdających odbywa się 18 czerwca. Część praktyczna odbywa się  w dniu 17 czerwca oraz w dniach 21 czerwca – 4 lipca wg harmonogramów ogłoszonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

W tym roku do egzaminu w formule 2012 zostało zgłoszonych ponad 155 000 osób w 232 kwalifikacjach. W formule 2017 do części pisemnej egzaminu zostało zgłoszonych ponad 77 000 osób w 112 kwalifikacjach. By zdać egzamin należy uzyskać minimum 50 proc. z części pisemnej oraz 75 proc. z części praktycznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rozpoczęły się egzaminy zawodowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA