PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rozpoczął się konkurs SkillsPoland Gdańsk 2022

  • Autor: PAP
  • 23 lis 2022 16:50

Blisko 200 zawodników bierze udział w branżowym konkursie SkillsPoland Gdańsk 2022, który w środę rozpoczął się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo.

Rozpoczął się konkurs SkillsPoland Gdańsk 2022
Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek (fot. PAP / Albert Zawada)
REKLAMA
  • SkillsPoland to branżowy konkurs dla uczniów szkół zawodowych, studentów kierunków technicznych i dla osób rozpoczynających karierę.
  • Stawką jest możliwość reprezentowania Polski podczas EuroSkills Gdańsk 2023, czyli w międzynarodowym konkursie, w którym startuje ok. 600 zawodników w wieku 18-25 lat, obecnych już na rynku pracy, ale też uczących się lub studiujących, zwłaszcza na kierunkach politechnicznych.
  • Jak podkreśliła podczas transmitowanego przemówienia wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek, Skills Poland, to prawdziwe święto szkolnictwa branżowego i technicznego.

"Tegoroczna edycja SkillsPoland ma wymiar szczególny. Podczas zawodów przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Fundacji Rozwoju Edukacji podpiszą umowę na realizację projektu EuroSkills 2023 Gdańsk. Wartość przedsięwzięcia to prawie 33 mln zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój" - powiedziała wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek.

Czytaj więcej: 9 nowych zawodów w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego

Dodała, że organizacja zawodów EuroSkills, to nie tylko wielkie wyróżnienie, ale też ogromna szansa, aby przybliżać młodym ludziom perspektywy związane z rozwojem umiejętności zawodowych i branżowych. "Przedsięwzięcie w istotny sposób odpowiada także na potrzeby rynku pracy oraz wspiera budowanie nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki" - wskazała.

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak zaznaczyła, że konkurs SkillsPoland gromadzi fachowców z całej Polski. "Ich pasja, zaangażowanie, entuzjazm, a przede wszystkim profesjonalizm jest wzorem dla nas wszystkich i najlepszą promocją kształcenia zawodowego" - powiedziała.

Jak przekazała, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej od lat współpracuje z Ministerstwem Edukacji i Nauki nad wdrażaniem w ramach funduszy europejskich rozwiązań, które usprawniają, rozwijają i wzmacniają kształcenie zawodowe w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rozpoczął się konkurs SkillsPoland Gdańsk 2022

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA