Resort kultury chce, by renowacji zabytków dokonywali studenci

- Chcemy do regulaminu ogłaszanych przez nas konkursów dodać zapis, że jeśli dany obiekt będzie konserwowany przez studentów ASP albo jakiegoś wydziału konserwatorskiego, to za taką ofertę będą przyznawane dodatkowe punkty - mówi w rozmowie z portalem parlamentarny.pl Magdalena Gawin, wiceminister w resorcie Kulruty i Dziedzictwa Narodowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Resort kultury chce, by renowacji zabytków dokonywali studenci

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

17 mar 2016 15:23


Według wiceminister Gawin, konserwatorzy z Torunia i Krakowa są bardzo cenieni w Europie. - My jako ministerstwo kultury mamy bardzo duże zaufanie do naszych konserwatorów, którzy zresztą chcą podlegać Generalnemu Konserwatorowi Zabytków - mówi Magdalena Gawin.

W opinii wiceminister, na rynku pojawiło się bardzo dużo prywatnych firm oferujących usługi konserwacji zabytków. - Firmy te nie mają jednak odpowiednich uprawnień. Dlatego chcielibyśmy bardzo wzmocnić służbę konserwatorską, określić wymagania formalne pozwalające być konserwatorem wojewódzkim czy konserwatorem samorządowym - powiedziała wiceminister w rozmowie z portalem parlamentarnym.pl.

- Chcemy do regulaminu ogłaszanych przez nas konkursów dodać zapis, że jeśli dany obiekt będzie konserwowany przez studentów ASP albo jakiegoś wydziału konserwatorskiego, to za taką ofertę będą przyznawane dodatkowe punkty. Studenci mogą wykonać prace konserwatorskie taniej i mogą to robić pod nadzorem swojego profesora, przy okazji się ucząc. Zapewni nam to również napływ nowych fachowych sił konserwatorskich - wskazała Gawin.

Cały materiał czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ali 2018-01-27 19:50:32

ale Pani minister opowiada bajki....brak słów!!! wie Pani czym zajmuje się konserwator zabytków? Widziała Pani kiedyś choć raz w życiu kogoś takiego? (takiego poniżej 40lat!, którego rodzice nie działają w tym "bagnie"?)...ma Pani styczność wyłącznie z budowlańcami a słowa "konserwacja" czy " konserwator" nie powinna Pani używać bo obrażani są i Ci ludzie i ten zawód (z resztą dzięki Wam już chyba na skraju funkcjonowania !) na urzędnikach świat się nie kończy - urząd niczemu nie służy i tak budowlańcy robią co chcą na "zabytkach" i 99% z nich powinno siedzieć za niszczenie i dewastację naszego dziedzictwa...wstyd i hańba.