PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

"Resort edukacji przychyla się do utworzenia Uniwersytetu Kaliskiego"

  • Autor: PAP/JP
  • 12 wrz 2022 15:41

Kalisz zasługuje na miano ośrodka uniwersyteckiego. Ministerstwo przychyla się do utworzenia Uniwersytetu Kaliskiego – powiedział w poniedziałek w Kaliszu na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

"Resort edukacji przychyla się do utworzenia Uniwersytetu Kaliskiego"
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. PAP/Lech Muszyński)
REKLAMA
  • Ustawa o powołaniu Uniwersytetu Kaliskiego na bazie Akademii Kaliskiej jest poselskim projektem "skonsultowanym w Ministerstwie Edukacji i Nauki, które przychyla się do tego pomysłu" - ogłosił minister Czarnek.
  • Inicjatorami ustawy poselskiej są minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, parlamentarzyści Jan Dziedziczak i Jan Mosiński oraz rektor Akademii Kaliskiej Andrzej Wojtyła.
  • "Zmieniamy miasto Kalisz, chcemy, żeby jeszcze dynamiczniej się rozwijało" - powiedziała minister Marlena Maląg.

Szef resortu przypomniał, że w Kaliszu jest filia Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, która - jak zapewnił - pozostanie. Jednak zdaniem ministra Czarnka należy wziąć pod uwagę dynamiczny rozwój Akademii Kaliskiej.

"Ta uczelnia na przestrzeni ostatnich kilku lat zrobiła ogromny postęp, o czym świadczą wyniki tegorocznych ewaluacji. W dwóch dyscyplinach utrzymuje swoje uprawnienia na poziomie B+ i A, a w jednej dyscyplinie awansuje z poziomu B na B+" - wskazał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ustawa o powołaniu Uniwersytetu Kaliskiego na bazie Akademii Kaliskiej jest poselskim projektem "skonsultowanym w Ministerstwie Edukacji i Nauki, które przychyla się do tego pomysłu i będzie wspierać prace parlamentarzystów po to, żeby 1 października 2023 r. swoją działalność zainaugurował Uniwersytet Kaliski" - ogłosił minister Czarnek.

Inicjatorami ustawy poselskiej są minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, parlamentarzyści Jan Dziedziczak i Jan Mosiński oraz rektor Akademii Kaliskiej Andrzej Wojtyła.

"Zmieniamy miasto Kalisz, chcemy, żeby jeszcze dynamiczniej się rozwijało, aby wpisywało się przede wszystkim w klimat zrównoważonego, dynamicznego rozwoju. Akademia Kaliska, która ma już swoją historię, określone wyniki i badania w przestrzeni krajowej i międzynarodowej, chce się dalej rozwijać. Dlatego chcemy pomóc zrealizować te śmiałe marzenia, aby Akademia Kaliska mogła stać się Uniwersytetem Kaliskim" - powiedziała minister Marlena Maląg.

Dodała że "minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek jest dobrym duchem tego przedsięwzięcia, więc jest szansa na to, że to marzenie - kiedyś niewyobrażalne - przekształci się w rzeczywistość" - powiedziała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Resort edukacji przychyla się do utworzenia Uniwersytetu Kaliskiego"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA