PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zachwala szczepienia

  • Autor: PAP/PSZ
  • 4 paź 2021 16:12

Szczepmy się w interesie zdrowotnym i życiowym nas wszystkich, naszych bliskich, naszej akademickiej społeczności i bezpieczeństwa całego kraju - stwierdził podczas uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego 4 października rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. Stanisław Głuszek.

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zachwala szczepienia
Jeden z gmachów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • W nowym roku akademickim na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach studiować będzie około 12 tys. studentów, w tym 8,5 tys. na studiach stacjonarnych.
  • Na studia stacjonarne przyjęto 2836 osób, a na studia niestacjonarne 1300.
  • UJK będzie prowadzić zajęcia w 21 dyscyplinach naukowych.

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach podczas inauguracji roku akademickiego podkreślił, że to spotkanie "po ponad półtorarocznym trudnym okresie to wielka radość".

"Człowiek nie może być sam. Wytwarzają się szkodliwe patofizjologiczne mechanizmy samotności, które jak pajęcza nić przewodzą toksynę, osłabiającą tkankę społeczną. Wywiera zły wpływ na nasze funkcjonowanie, relacje, aktywności, powoduje lęki, niepokoje, stany depresyjne i depresje" - podkreślił prof. Głuszek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rektor mówił, że sytuacja społeczno-gospodarcza i epidemiczna nie ułatwiają prowadzenie uczelni, ale dzięki "wsparciu i trosce rządu Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Edukacji i Nauki staramy się kształcić na dobrym poziomie, sprzyjać rozwojowi naukowemu i organizacji pracy uczelni".

"Musimy mieć głęboką, dojrzałą świadomość opartą również na badaniach, faktach, analizach (...), że nauczanie zdalne nie jest optymalnym sposobem, że obniża jakość kształcenia, a na niektórych kierunkach uniemożliwia osiągnięcie efektów kształcenia" - powiedział.

Apelował do całej społeczności akademickiej o zaszczepienie się przeciw COVID-19. "Proszę, szczepmy się w interesie zdrowotnym i życiowym nas wszystkich, naszych bliskich, naszej akademickiej społeczności i bezpieczeństwa całego kraju" - zaznaczył.

Prof. Głuszek poinformował, że w rozpoczynającym się roku akademickim na UJK studiować będzie około 12 tys. studentów, w tym 8,5 tys. na studiach stacjonarnych. Na studia ogółem przyjęto ponad 4 tys. osób. "Jest to rekrutacja nieco lepsza, niż w ubiegłym roku" - powiedział.

Na studia stacjonarne przyjęto 2836 osób, a na studia niestacjonarne 1300. Prof. Głuszek dodał, że zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Zdrowia na UJK zwiększono o 50 liczbę miejsc na kierunku lekarskim.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zachwala szczepienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA