PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Rektor KUL: jesteśmy solidarni z naszymi studentami z Ukrainy

Ponawiamy naszą solidarność z Ukrainą, jesteśmy gotowi do udzielenia wsparcia naszym studentom z tego kraju. Zapewniamy o modlitwie – podkreślił rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego prof. Mirosław Kalinowski. Na uczelni studiuje łącznie ok. 600 osób z Ukrainy.

  • Autor: PAP/KM
  • 24 lut 2022 9:17
Rektor KUL: jesteśmy solidarni z naszymi studentami z Ukrainy
Na uczelni studiuje łącznie ok. 600 osób z Ukrainy. (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Rektor KUL poinformował, że w czwartek o godz. 19 w kościele akademickim będzie przewodniczył mszy św. w intencji pokoju w Ukrainie i Europie. Zaznaczył, że uczelnia przewiduje różne formy wsparcia dla swoich studentów i doktorantów z Ukrainy. Informacje mają być przekazywane na bieżąco na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

W poniedziałek Kolegium Rektorskie KUL oświadczyło, że stanowczo sprzeciwia się jakimkolwiek działaniom wojennym, "które w żadnym przypadku, jak uczy nas historia, nie rozwiązywały problemów geopolitycznych, ale prowadziły do ich pogłębienia i milionów ludzkich dramatów". "Sąsiednie narody, nawet pomimo rozmaitych różnic, mogą żyć w pokoju i prowadzić dialog, choć może być on trudny" - wskazało Kolegium Rektorskie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Władze KUL zachęciły do modlitwy i postu w intencji pokoju w Europie i na świecie. "Powtarzamy za patronem KUL - św. Janem Pawłem II: "Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości" - podkreśliło Kolegium.

Na KUL studiuje ok. 500 studentów z Ukrainy. Najczęściej na kierunkach: zarządzanie, ekonomia, stosunki międzynarodowe, teologia, turystyka kulturowa, lingwistyka stosowana. Kolejnych 100 osób to doktoranci i osoby, które przyjechały w ramach międzynarodowej wymiany studenckiej.

KUL jest najstarszą uczelnią w Lublinie, jednym z najstarszych uniwersytetów w Polsce. Powstał w 1918 roku. Obecnie na ponad 50 kierunkach studiów kształci ponad 9,8 tys. studentów, w tym 3,3 tys. osób na pierwszym roku. Blisko tysiąc osób studiujących na KUL to cudzoziemcy. Najwięcej z nich pochodzi z Ukrainy, Białorusi, Nigerii, Słowacji. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rektor KUL: jesteśmy solidarni z naszymi studentami z Ukrainy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA