Nawet jeszcze ponad 100 osób ma szansę na indeks Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Trwa rekrutacja na wybrane kierunki studiów stacjonarnych I stopnia. Na rejestrację w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów mają one czas do 3 września.
Mimo iż w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów na studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach zarejestrowało się średnio 2,51 kandydata na 1 miejsce, limity miejsc nie zostały jeszcze wypełnione. W trwającej rekrutacji uczelnia jednak nie obniża minimalnych progów punktowych.
– Skończył się czas, kiedy uniwersytety masowo przyjmowały na studia. Tylko te, które w rekrutacji stawiają na jakość kandydatów, będą postrzegane jako elitarne i to po nich w efekcie łatwiej będzie na rynku pracy. Na UE Katowice kładziemy na to szczególny nacisk – mówi prof. Sławomir Smyczek, prorektor ds. edukacji i internacjonalizacji, odpowiedzialny m.in. za rekrutację na studia.
W tegorocznej rekrutacji na rok akademicki 2018/2019, podobnie jak rok wcześniej, uczelnia podniosła progi punktowe. W stosunku do 2016 roku wymagania wzrosły średnio aż o 32 proc..
– W związku z rosnącym zainteresowaniem naszymi studiami oraz przyjętą polityką podwyższania jakości kształcenia, zwiększamy wymagania dla kandydatów. Graniczna punktacja, od której przyjmujemy, jest z roku na rok wyższa. Lepszy kandydat, to lepszy student i w konsekwencji absolwent, to także wyższa wartość dyplomu – mówi dr hab. Robert Tomanek, prof. UE, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
Po raz kolejny potwierdzają to wyniki ogólnopolskiego badania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA), zleconego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tegorocznej edycji, wśród wszystkich uczelni publicznych województwa śląskiego, to znów absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (studiów I i II stopnia łącznie) średnio najszybciej podejmują pierwszą pracę po uzyskaniu dyplomu (1,88 miesiąca). UE Katowice wyprzedza pod tym względem także wszystkie publiczne uczelnie ekonomiczne w Polsce.
Nabór trwa m.in. na takie kierunki, jak Analityka Gospodarcza, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, Finanse Menedżerskie, Gospodarka i Zarządzanie Publiczne, Gospodarka Przestrzenna, Gospodarka Turystyczna, Informatyka, Logistyka, Logistyka (z tytułem inżyniera), Zarządzanie, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze (na Wydziale Zarządzania) oraz Finanse i Rachunkowość (na zamiejscowym Wydziale Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku).
Czytaj także: Politechnika Warszawska, AGH, Politechnika Poznańska. Oto liderzy zestawienia szkół technicznych

KOMENTARZE (0)