PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Reforma oświaty, Tomasz Trela: Zapewnienia PiS, że nikt nie straci pracy to oszustwo

Reforma oświaty: Zapewnienia PiS, że nikt nie straci pracy to oszustwo

Zapewnienia o tym, że w wyniku reformy nikt nie straci pracy, są oszustwem. Nie jedynym, jakie padło z ust polityków PiS. Choć PiS obiecał słuchać obywateli, widzimy jak wygląda rozpatrywanie wniosku referendalnego. Ani jedno ani drugie nie jest realne - mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, który odpowiada za wprowadzenie reformy w mieście.

Reforma oświaty, Tomasz Trela: Zapewnienia PiS, że nikt nie straci pracy to oszustwo
Gdyby wszystko było tak dobrze, jak wielokrotnie zapewniała Anna Zalewska, to pewnie dzisiaj nie byłoby dramatów zwalnianych nauczycieli - mówi Tomasz Trela (fot. UM Łódź)
REKLAMA

Reforma edukacji wywołała polityczną burzę.

- Gdyby wszystko było tak dobrze, jak wielokrotnie zapewniała Anna Zalewska, to pewnie dzisiaj nie byłoby dramatów zwalnianych nauczycieli. Pewnie nie byłoby dramatów dzieci, które przez reformę tracą swoich wychowawców, bo ci sami szukają sobie innego miejsca pracy - zaznacza.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nawet nie chcę wspominać o 2019 roku, kiedy do szkół średnich pójdą dwa roczniki – kończący szkołę podstawową i gimnazjum. Będą uczyli się w odrębnych klasach, jakby byli odseparowani od siebie, bo ustawodawca pospiesznie, na kolanie przygotował reformę - dodaje.

Z wyliczeń minister Zalewskiej wynikało, że w Łodzi, w związku z reformą oświaty, powinno powstać 99 nowych etatów dla nauczycieli. W praktyce wygląda to jednak trochę inaczej.

Czytaj też: Reforma edukacji, zwolnienia: Ilu nauczycieli faktycznie straci pracę?

- Dokładnie pamiętam kiedy minister Zalewska przyjechała do Łodzi. To było dzień po zwołaniu nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, na której przedstawiałem nowy projekt sieci szkół. Powiedziała wtedy, że ma dla mnie prezent. Miały nim być wspomniane dodatkowe etaty. Prezent przyjąłem, ale od razu dodałem, że w niego nie wierzę. Nie myliłem się. Z danych na dziś wynika, że będziemy zwalniać około 40 nauczycieli. Nie ma w tej liczbie osób, które odchodzą na emeryturę. Do tego ponad 250 osób będzie miało tak zwane uzupełnienia. Oznacza to, że będą musieli pracować co najmniej w dwóch szkołach - mówi Trela.

Jak dodaje zapewnienia o tym, że w wyniku reformy nikt nie straci pracy, są oszustwem.

- Nie jedynym, jakie padło z ust polityków PiS. Choć PiS obiecał słuchać obywateli, widzimy jak wygląda rozpatrywanie wniosku referendalnego. Ani jedno ani drugie nie jest realne - twierdzi.

Cały artykuł czytaj tutaj

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Reforma oświaty, Tomasz Trela: Zapewnienia PiS, że nikt nie straci pracy to oszustwo

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA