Reforma oświaty: Nie będzie matury zawodowej po szkole branżowej

• Ministerstwo edukacji rezygnuje z jednego z założeń nowej reformy oświaty.
• Nie będzie dwóch matur - czyli innego egzaminu dla licealistów, a innego dla absolwentów szkół branżowych (zawodowych) II stopnia.
• Ale oprócz polskiego, matematyki i języka obcego ważne będą dla nich wyniki egzaminów zawodowych zdawanych w trakcie nauki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Reforma oświaty: Nie będzie matury zawodowej po szkole branżowej

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (AW)/AT

6 paź 2016 8:16


Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, Ministerstwo Edukacji Narodowej wycofuje się z czerwcowy zapowiedzi, że po szkole branżowej I stopnia będzie można napisać egzamin ułatwiony, który da wstęp do państwowej wyższej szkoły zawodowej.

Absolwent szkoły branżowej napisze język polski, matematykę i język obcy tak samo jak licealista. Będzie musiał zaliczyć je na co najmniej 30 proc. o ile jednak licealiści i uczniowie technikum na maturze zdawać będą jeszcze jeden dodatkowy przedmiot, o tyle uczniowie „branżówek” będą musieli wykazać się podczas egzaminów zawodowych w trakcie nauki.

Czytaj też: Matura będzie trudniejsza?

Nie zmieniło się założenie MEN, że po maturze w szkole branżowej będzie można podjąć studia wyższe zawodowe, a po maturze w liceum i technikum jakiekolwiek inne studia – pisze dziennik.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.