Reforma oświaty, likwidacja gimnazjum: Nauczyciele boją się, że stracą pracę

• Minister Anna Zalewska zapewnia, że po likwidacji gimnazjów nauczyciele znajdą pracę w podstawówkach.
• Dyrektorzy gimnazjów i zespołów szkół nie kryją jednak obaw związanych z zapowiadaną likwidacją.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Reforma oświaty, likwidacja gimnazjum: Nauczyciele boją się, że stracą pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (MN)/AT

www.portalsamorzadowy.pl

30 cze 2016 15:07


Minister edukacji Anna Zalewska zapewnia, że po likwidacji gimnazjów nauczyciele z tych placówek mogą znaleźć pracę w szkołach podstawowych. Nastroje w szkołach nie są jednak spokojne. Samorządy wyliczają, ile osób może stracić pracę.

Urzędnicy we Wrocławiu zwracają uwagę, że w tym mieście funkcjonuje 40 gminnych oraz 11 specjalnych gimnazjów. Do tego, na terenie miasta działają 24 niepubliczne gimnazja, w tym sportowe, językowe czy prowadzone przez zakony i organizacje chrześcijańskie.

Jak informuje wrocławski magistrat, niektórzy dyrektorzy gimnazjów i zespołów szkół, w których działają gimnazja, nie kryją obaw związanych z zapowiadaną likwidacją gimnazjów. Ich zdaniem może to pociągnąć za sobą zwolnienie części nauczycieli, choć więcej będzie wiadomo, gdy ministerstwo dostarczy konkretnych wytycznych.

Czytaj też: PiS chce wymienić 40 tys. dyrektorów szkół

W Gdańsku zapowiadane zmiany w oświacie mogą pociągnąć za sobą likwidację 46 gimnazjów - 10 samodzielnych i 36 w zespołach.

– W tych placówkach pracuje 951 pracowników administracji i obsługi, w sumie 838 etatów, oraz 3405 nauczycieli w wymiarze 1249 etatów – wylicza Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Te zmiany oznaczają także pożegnanie 46 dyrektorów, inwestycje w nową sieć oraz dostosowanie infrastruktury do potrzeb starszych uczniów w szkołach podstawowych – dodaje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ewa 2016-12-11 00:08:04

Jestem nauczycielką gimnazjum. Dzisiaj z tego powodu nie mogłam dokonać zakupu na raty ...