PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Reforma edukacji: ZNP apeluje o rozpatrzenie wniosku o referendum

  • Autor: PAP/AT
  • 5 cze 2017 12:32

Prezes ZNP Sławomir Broniarz, który jest pełnomocnikiem obywatelskiej inicjatywy referendalnej, zaapelował o niezwłoczne rozpatrzenie przez Sejm obywatelskiego wniosku o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji.

Reforma edukacji: ZNP apeluje o rozpatrzenie wniosku o referendum
Marszałek Sejmu blokuje referendum szkolne - mówi Sławomir Broniarz (fot.znp.edu.pl)
REKLAMA

• Sławomir Broniarz zaapelował o niezwłoczne rozpatrzenie przez Sejm wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy edukacji.

• Od ponad 45 dni marszałek Sejmu blokuje debatę na ten temat, innymi słowy sabotuje wniosek miliona obywateli o przeprowadzenie tegoż referendum - powiedział prezes ZNP.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Nie ma  żadnych przesłanek do tego, by w Sejmie nie przeprowadzić dyskusji na ten temat - zaznaczył.

Na konferencji prasowej w Warszawie przypomniał, że minęło ponad 45 dni od dnia złożenia w Sejmie wniosku wraz z wymaganą liczbą podpisów osób popierających tę inicjatywę.

"Od ponad 45 dni marszałek Sejmu blokuje debatę na ten temat, innymi słowy sabotuje wniosek miliona obywateli o przeprowadzenie tegoż referendum. I to z powodów tylko sobie znanych, nie ma bowiem żadnych przesłanek ani formalnych, ani merytorycznych do tego, by w Sejmie nie przeprowadzić dyskusji na ten temat" - ocenił Broniarz.

Czytaj też: Zalewska: Reforma edukacji została wdrożona. Nauczyciele przeszkoleni

Z inicjatywą przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji wystąpił Związek Nauczycielstwa Polskiego. Pod koniec stycznia zawiązał się komitet referendalny, w którego skład weszli przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji i ruchów społecznych. Pytanie referendalne, pod którym zbierano podpisy, brzmi: "Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?".

Czytaj też: PO i ZNP przygotowały projekt ustawy przesuwający wejście w życie reformy oświaty o rok

Wniosek wraz z ponad 910 tys. podpisów obywateli złożono w Sejmie 20 kwietnia. Zgodnie z konstytucją, referendum ogólnokrajowe mają prawo zarządzić Sejm lub prezydent za zgodą Senatu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Reforma edukacji: ZNP apeluje o rozpatrzenie wniosku o referendum

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA