PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Reforma edukacji: Nauczyciele stracą pracę. Tu ponad 100 osób dostanie wypowiedzenie

  • Autor: PAP/AT
  • 2 cze 2017 9:43

Kraków oszacowało ilu nauczycieli straci pracę przez reformę edukacji.

Reforma edukacji: Nauczyciele stracą pracę. Tu ponad 100 osób dostanie wypowiedzenie
Część nauczycieli przejdzie na emeryturę, część znajdzie zatrudnienie w innych szkołach, a część zostanie bez pracy (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• 134 nauczycieli z ponad 10 tys. zatrudnionych w szkołach samorządowych w Krakowie otrzyma wypowiedzenia - takie są szacunkowe dane na koniec maja zebrane od dyrektorów placówek w związku z reformą oświaty.

• Część z nich przejdzie na emeryturę.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Szacujemy, że nauczycieli, którzy stracą pracę w szkole, będącej podstawowym miejscem ich zatrudnienia, może być około 50 - powiedziała wiceprezydent Krakowa ds. edukacji Katarzyna Król.

Część z tych osób przejdzie na emeryturę, część znajdzie zatrudnienie w innych szkołach, ale około 50 może pozostać bez pracy - szacuje magistrat.

Od 1 września w Krakowie będzie funkcjonować 110 samorządowych szkół podstawowych i 80 ponadpodstawowych, w tym 12 nowych podstawówek i cztery licea powstałe z przekształcenia gimnazjów.

"Według szacunków na koniec maja będziemy potrzebować dodatkowo około 127 etatów nauczycielskich. Niemniej jednak ta liczba może ulec zmianie w związku z tworzeniem nowych oddziałów i zmianami w arkuszach organizacyjnych" - powiedziała wiceprezydent Krakowa ds. edukacji Katarzyna Król.

To wyliczenia mniej optymistyczne niż na początku roku, gdy władze miasta podawały, że w związku z reformą potrzebnych będzie ok. 200 dodatkowych etatów nauczycieli.

Czytaj też: Wskutek cięć etatów nauczyciele będą "biednymi pracującymi"

Jak będzie w rzeczywistości, okaże się po zakończeniu naboru do placówek utworzonych z dawnych, samodzielnych gimnazjów. Wydział Edukacji Urzędu Miasta poinformował już dyrektorów, że jeśli kandydatów będzie zbyt mało, klasy pierwsze tam nie powstaną. Wtedy w szkołach tych pozostaną jedynie kontynuujące naukę dwa roczniki gimnazjalistów.

Z informacji, które dyrektorzy szkół przekazali do Urzędu Miasta wynika, że wypowiedzenia zostaną wręczone 134 nauczycielom. Z tego 51 osób przejdzie na emeryturę, dziewięć w stan nieczynny, a 11 na wcześniejszą emeryturę. Najwięcej umów o pracę - 61 zostanie rozwiązanych w gimnazjach oraz w zespołach szkół - 43; najmniej - dziewięć w podstawówkach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Reforma edukacji: Nauczyciele stracą pracę. Tu ponad 100 osób dostanie wypowiedzenie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Magda 2017-06-03 16:08:19

    W kolejach szukają pedagogów do odpowiadania na skargi i reklamacje. Zarobki lepsze od nauczycielskiego.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA