PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Reforma edukacji, Anna Zalewska: Jest praca dla nauczycieli. Powstanie łącznie 10 tys. miejsc pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 5 wrz 2017 10:40

W wyniku przekształcenia w tym roku powstanie 1,8 tys. dodatkowych oddziałów, czyli klas. To ponad 3,6 tys. dodatkowych miejsc pracy dla nauczycieli. W następnym roku to 1,5 tys. dodatkowych oddziałów i 4 godziny, czyli 4,4 tys. miejsc pracy - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Reforma edukacji, Anna Zalewska: Jest praca dla nauczycieli. Powstanie łącznie 10 tys. miejsc pracy
Adobe Stock
REKLAMA

• Przekształcenie generują dodatkowe miejsca pracy - powiedziała minister.

• Pojawi się prawie 10 tys. dodatkowych miejsc pracy dla nauczycieli - zaznaczyła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Dyrektorzy szkół i samorządowcy mają obowiązek zgłaszania do wolnych miejsc pracy. Jest  8 tys. wolnych miejsc pracy - dodała.

'Zalewska, pytana w TVN 24, czy przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz wprowadza w błąd opinię publiczną, mówiąc, że 9 tys. nauczycieli po wakacjach nie znalazło pracy, a 22 tys. etatów zredukowano, odpowiedziała: "Myślę, że nie jest w stanie niczego policzyć, tym bardziej, że wprowadza państwa w błąd, bo przekształcenia to jest 10 tys. miejsc pracy. W wyniku przekształcenia w tym roku powstanie 1,8 tys. dodatkowych oddziałów, czyli klas. To ponad 3,6 tys. dodatkowych miejsc pracy. W następnym roku to 1,5 tys. dodatkowych oddziałów i 4 godziny, czyli 4,4 tys. miejsc pracy".

"Dyrektorzy szkół i samorządowcy mają obowiązek zgłaszania do kuratora wolnych miejsc pracy w szkołach, w tej chwili w tej bazie jest jeszcze 8 tys. wolnych miejsc pracy" - powiedziała Zalewska.

"Jestem przygotowana, żeby monitorować wdrażanie reformy edukacji, dlatego że po miesiącach bardzo intensywnych prac tysięcy ludzi to dobrze przygotowana reforma, dobrze policzona, ale oczywiście dotykająca prawie 5 mln uczniów, rodziców, samorządowców w związku z tym stała współpraca z nimi jest gwarancją sukcesu, co czynię" - dodała.

Zapewniła, że kuratorzy spotkali się z dyrektorami szkół przed rozpoczęciem roku szkolnego po to, aby "zdiagnozować sytuację". "Pytali o różnego rodzaju zdarzenia, czy są jakieś kłopoty, czy mogą w czymś pomóc. Absolutnie nie zgłaszano nam żadnych problemów" - powiedziała Zalewska.

Jak powiedziała minister, 28 marca "została zwolniona dotacja podręcznikowa", od kwietnia i maja można było "spokojnie zamawiać podręczniki". "Jedyni, którzy zamawiają podręczniki, to dyrektorzy szkół" - dodała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Reforma edukacji, Anna Zalewska: Jest praca dla nauczycieli. Powstanie łącznie 10 tys. miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA