PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Reforma edukacji: 700 nauczycieli straci pracę w Gdańsku

  • Autor: PAP/JS
  • 22 sie 2017 18:40

Z wyliczeń Gdańska wynika, że wydatki samorządu związane z reformą edukacji wyniosą w ciągu trzech lat ok. 37 mln zł. Samorząd poinformował, że w tym samym czasie w mieście pracę straci około 700 nauczycieli, z tego połowa w tym roku szkolnym.

Reforma edukacji: 700 nauczycieli straci pracę w Gdańsku
Adobe Stock
REKLAMA

O szacunkach dotyczących kosztów wprowadzenia reformy oświaty prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz odpowiedzialny za sprawy oświatowe wiceprezydent miasta Piotr Kowalczuk poinformowali na konferencji prasowej zorganizowanej w jednym z gimnazjów, które - wskutek reformy - zostanie przekształcone w szkołę podstawową.

Wiceprezydent Gdańska dodał, że w efekcie wprowadzonej reformy oświaty "347 nauczycieli pożegnało się z pracą - nie przedłużono im umowy". "W ciągu trzech lat będzie to 700 osób - tyle etatów w edukacji nie będzie mogło być kontynuowanych" - podkreślił też wiceprezydent.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zgodnie z reformą edukacji, w miejsce obecnych pojawią się 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika i dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja zostaną zlikwidowane. Reforma oświaty rozpocznie się od nowego roku szkolnego, czyli od roku szkolnego 2017/2018.

Rozpoczęło się już stopniowe wygaszanie gimnazjów - w tym roku nie prowadzono do nich rekrutacji. W roku szkolnym 2018/2019 gimnazja opuści ostatni rocznik kończący klasy III. Od 1 września 2019 r. gimnazjów nie będzie już w ustroju szkolnym.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Reforma edukacji: 700 nauczycieli straci pracę w Gdańsku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA