PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ranking, uczelnie: Oto najlepsze studia inżynierskie w Polsce

  • Autor: PAP/AT
  • 17 kwi 2018 6:59

Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Wrocławska i Politechnika Śląska w Gliwicach - najlepsze w Rankingu Studiów Inżynierskich.

Ranking, uczelnie: Oto najlepsze studia inżynierskie w Polsce
Wyłoniono najlepsze studia inżynierskie w Polsce (fot.shutterstock)
REKLAMA
  • Fundacja Edukacyjna Perspektywy wyłoniła najlepsze studia inżynierskie w Polsce.
  • Jury oceniło 21 najpopularniejszych kierunków studiów technicznych.
  • Najlepsze studia na 10 kierunkach: architekturze, biotechnologii, energetyce, fizyce technicznej, geodezji i kartografii, inżynierii chemicznej i procesowej, inżynierii materiałowej, informatyce, technologii chemicznej i w dziedzinie transportu - prowadzi Politechnika Warszawska.
  • Najlepsze studia na 8 kierunkach: automatyka i robotyka, elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, górnictwo i geologia, inżynieria biomedyczna, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji - prowadzi Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Wyniki zestawienia opublikowano we wtorek (17 kwietnia). Jak napisano celem Rankingu Studiów Inżynierskich jest promowanie najlepszych wzorców w kształceniu kadr dla przemysłu wysokich technologii, pomoc młodym ludziom w wyborze ścieżki edukacyjnej oraz budowanie więzi pomiędzy światem akademickim a przemysłem i biznesem.

Kapitule rankingu przewodniczył prof. Michał Kleiber. W skład tego gremium weszli zarówno eksperci z zakresu szkolnictwa wyższego, jak i przedstawiciele różnych dziedzin przemysłu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jury oceniło 21 najpopularniejszych kierunków studiów technicznych. W tegorocznej edycji najwięcej wydziałów w pierwszej trójce każdej z dyscyplin miały: Politechnika Warszawska (21), Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (17), Politechnika Wrocławska (10) i Politechnika Śląska (5). Jak podała fundacja, w czołówce rankingu znalazły się też wydziały Wojskowej Akademii Technicznej, Politechniki Krakowskiej, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czytaj też: Te uczelnie są najlepsze w Polsce

Z rankingu wynika, że najlepsze studia na 10 kierunkach: architekturze, biotechnologii, energetyce, fizyce technicznej, geodezji i kartografii, inżynierii chemicznej i procesowej, inżynierii materiałowej, informatyce, technologii chemicznej i w dziedzinie transportu - prowadzi Politechnika Warszawska.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ranking, uczelnie: Oto najlepsze studia inżynierskie w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA