PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ranking Szkół Wyższych 2020. Na czele Uniwersytet Jagielloński

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 17 lip 2020 9:12

Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska - tak prezentuje się trójka najlepszych uczelni w Polsce według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020.

Ranking Szkół Wyższych 2020. Na czele Uniwersytet Jagielloński
Uniwersytet Jagielloński (fot.Facebook/ Uniwersytet Jagielloński)
REKLAMA
  • W nocy z czwartku na piątek (16 na 17 lipca) po raz 21. opublikowany został Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2020. 
  • Na podium zamiana miejsc. Na czele Uniwersytet Jagielloński, dalej Uniwersytet Warszawski (przed rokiem było odwrotnie), na trzecim - Politechnika Warszawska. Wśród uczelni niepublicznych po raz 21. liderem Akademia Leona Koźmińskiego.
  • Przygotowany został także ranking 70 kierunków studiów, dzięki czemu maturzyści będą mogli wybrać te uczelnie, które prowadzą je na najwyższym poziomie.

Każdego roku o tej porze wielu młodych ludzi zastanawia się nad wyborem uczelni wyższej oraz kierunku studiów. Trzeba pamiętać, że to bardzo ważna decyzja, która ma duży wpływ na ich przyszłości. Ranking ma pełnić rolę drogowskazu. Znajdą w nim najważniejsze informacje o jakości kształcenia czy losach absolwentów szkół wyższych.

Ranking Perspektyw uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał naukowy, efektywność naukowa, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Posiada międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk. W tym roku przygotowywany był w warunkach pandemii. Ponadto - jak podkreślają jego autorzy - ma charakter szczególny. Uwzględnia zmiany wprowadzone Ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z 20 lipca 2018 roku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z pewnością nie pomogło również zamieszanie związane z maturami, których termin w związku z pandemią został przełożony. Jednak istniała możliwość, że zostaną one całkiem odwołane. Przeciwko takiemu pomysłowi apelowali przedstawiciele Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ranking Szkół Wyższych 2020. Na czele Uniwersytet Jagielloński

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA