PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ranking, studia: Te uczelnie są najlepsze w Polsce

  • Autor: PAP/AT
  • 29 maj 2018 7:23

Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie - znalazły się w pierwszej piątce najlepszych uczelni w Polsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018.

Ranking, studia: Te uczelnie są najlepsze w Polsce
Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2018: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński najlepszymi uczelniami w Polsce (fot.pixabay)
REKLAMA
  • Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2018.Uczelnie uzyskały odpowiednio 100 i 99,6 proc. we wskaźniku rankingowym. Na trzecim miejscu uplasowała się Politechnika Warszawska
  • Za najlepszą uczelnię niepubliczną kształcącą na poziomie magisterskim uznano Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.
  • W rankingu najlepszych Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych zwyciężyła z kolei Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.
  • Za najlepszą uczelnię medyczną w kraju uznano Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ranking został przygotowany po raz 19. przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera.

Na pierwszym miejscu rankingu najlepszych uczelni akademickich, który objął 94 szkoły wyższe, ponownie znalazły się ex aequo Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Uczelnie uzyskały odpowiednio 100 proc. i 99,6 proc. we wskaźniku rankingowym. Kapituła przyjęła, że uczelnie o zbliżonych wynikach (różniących się nie więcej niż o 0,5 procent) będą klasyfikowane na pozycjach ex aequo. Na trzecim miejscu, podobnie jak rok wcześniej, uplasowała się Politechnika Warszawska (82,8 proc).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na kolejnych miejscach znalazły się: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (81,6 proc.), Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (78,6 proc.), Politechnika Wrocławska (75,6 proc.), Gdański Uniwersytet Medyczny (66,1 proc.) oraz Uniwersytet Wrocławski (64,3 proc.). Na dziewiątym miejscu uplasowały się ex aequo Politechnika Gdańska (61,8 proc.) i Politechnika Śląska (61,3 proc).

Czytaj też: Oto najlepsze studia inżynierskie w Polsce

Za najlepszą uczelnię niepubliczną kształcącą na poziomie magisterskim uznano Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie (100 proc). Na dalszych miejscach znalazły się: SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny (76,4 proc.), Uczelnia Łazarskiego w Warszawie (72,2 proc.), Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie (67,5 proc.) oraz Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie (59,3 proc).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ranking, studia: Te uczelnie są najlepsze w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA