PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ranking najlepszych uniwersytetów kształcących w kierunkach paliwowych. Tylko czy jeszcze warto je studiować?

  • Autor: GP
  • 19 lip 2017 12:50

Próżno szukać polskich uczelni w zestawieniu europejskich szkół wyższych odznaczających się świetną edukacją nastawioną na pracę w przemyśle paliwowym.

Ranking najlepszych uniwersytetów kształcących w kierunkach paliwowych. Tylko czy jeszcze warto je studiować?
Jedna z uczelni wskazanych przez portal drillers.com jest w Szkocji. To uniwersytet z długą tradycją powiązany z wydobyciem na Morzu Północnym. (fot.:pixabay.com)
REKLAMA

• Międzynarodowy portal branży paliwowej zestawił uczelnie, na których warto pobierać nauki, jeśli chce się pracować w przetwórstwie ropy na paliwa.

• Wśród wymienianych uczelni technicznych nie ma niestety polskich akcentów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jednocześnie, sami autorzy badania, jak i komentatorzy, zastanawiają się, czy ma sens się kształcić w technice paliwowej, jeśli przyszłość tego przemysłu nie jest pewna.

• Przypomnijmy, że np. we Francji pojawił się pomysł zakazu sprzedaży samochodów spalinowych. Miałby wejść w życie do 2040 roku.

 

Branżowy, międzynarodowy portal drillers.com, który zajmuje się branżą paliwową, zestawił uczelnie Europy z naciskiem na te o najlepszej, najbardziej profesjonalnej edukacji technicznej. Co więcej, w zestawieniu podkreślono te uczelnie wyższe, które odznaczają się niestandardową dbałością o wykształcenie przyszłych pracowników sektora naftowego.

Oto zaakcentowane szkoły wyższe, które szkolną z najwyższa jakością przyszłych inżynierów paliwowych:

- Uniwersytet w Aberdeen (Szkocja), który z racji bliskości morza północnego i tradycji wydobywczej ropy ma długa tradycję nauczania profesjonalistów z zakresu paliw,

- IFP, czyli Francuski Instytut Pertoleum mieszczący się w Paryżu,

- Uniwersytet technologiczny Delft w Holandii (to największa publiczna uczelnia w 
Niderlandach. Portal drillers.com akcentuje, że uczelnia ma wysoki status w wielu rankingach szkół wyższych a dzięki programom mistrzowskim w inżynierii paliw zasłużył sobie na wyróżnienie.),

- Uniwersytet Leoben w górnej Austrii, czyli niemieckojęzyczna uczelnia,

- Uniwersytet Techniczny Danii, z siedzibą na północ od Kopenhagi.

Niestety nie ma w tym rankingu polskich szkół wyższych.

Jak podkreślają autorzy zestawienia, to może być ostatni moment, by zacząć się kształcić w tym kierunku, bo niebawem możemy żyć w świecie bez konieczności tankowania paliwa.

- Wiele przedsiębiorstw paliwowych, analitycy, a także banki inwestycyjne oceniają, że przemysł wydobycia i przetwarzania ropy na paliwa ma przed sobą od 20 do 30 lat rozwoju. Co jednak nie musi być prawdą - pisał portal drillers.com. Po czym zaznaczał, że nie można dawać bezkrytycznej wiary w takie oceny.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ranking najlepszych uniwersytetów kształcących w kierunkach paliwowych. Tylko czy jeszcze warto je studiować?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA